Hirdetés

Felderítők fekete fegyvere a CM Stormtól

Tesztelés, értékelés

Szokásos, mai viszonylatban meglehetősen energiaigényes – és ami még fontosabb, jól melegedő – processzorral és nem túl nagy grafikus kártyával ellátott tesztkonfigurációnkat telepítettük az CM Storm Scoutba. Összehasonlítási alapnak Casetek CK-1020 házunkat használtuk, de korábbi tesztjeink szereplői is feltűnnek a grafikonokon.

Tesztkonfiguráció

  • Intel Core 2 Extreme QX9650 processzor
  • Cooler Master Hyper TX2 processzorhűtő
  • Asus P5E3 DeLuxe alaplap
  • 2 x 1024 MB Samsung DDR3 memória
  • Radeon HD 3850 videokártya
  • 400 GB-os Samsung SATA merevlemez
  • Cooler Master Silent Pro 600 wattos tápegység
  • Casetek CK-1020 ház elöl 80 mm-es, hátul 92 milliméteres ventilátorral

Processzorhűtős tesztjeinkhez hasonlóan szakítottunk azzal a régi szokásunkkal, hogy a hőmérsékleteket időbeli grafikonon ábrázoljuk, mely a felfutást és a lecsengést is tartalmazza. Ugyanis ez szinte egyforma volt az azonos rendszerű – például léghűtéses – megoldásoknál. Helyette sokkal átláthatóbb ábrázolást használunk, amiben több korábbi tesztalany is szerepel. Ebben a processzormagok nyugalmi és húsz percnyi terhelés után mért maximális hőmérséklete látható háromféle beállítással. Az első menetben a processzorhűtőt percenkénti 1800-as csúcsfordulaton hajtottuk. Mindkét házban maximális fordulaton jártak a ventilátorok. A Casetekben – a kisebb ventilátorok miatt – a fordulatszám percenként 2000, illetve 1400 volt, a Scoutban pedig valamivel lassabban forogtak. A mérések alatt a szobában 24 °C-os hőmérséklet uralkodott.

A nagyjából hasonló felépítés és hasonló légmozgás miatt az eredmények sem igazán különböznek, a Scouté a többi között szinte elvész. A merevlemez kezdeti 27 °C-os hőmérsékletéről mindössze két fokot melegedett, ami nem is csoda, hiszen az előlapi ventilátortól pont telibe kapta a friss levegőt.

A második fordulóban 1500 rpm-re lassítottuk a processzorhűtőt. A CM Storm utolérte az Enermaxot 70°C-nál, de egyébként nem túl sokat melegedett az előzőhöz képest. A háttértár azért megérezte a váltást, immár 31 °C-ra emelkedett a hőmérséklete.

Végül lekapcsoltuk az összes házhűtőt is, és kíváncsian vártuk a fejleményeket. Őszintén megvallva nem igazán várakozásunknak megfelelően teljesített a ház; ennyi rács és nyílás ellenére a 81°C-os csúcshőmérséklet a többi ház 70-73 °C-os eredményéhez képest azért elég magas. A winchester 36 °C-os hőmérséklettel honorálta az egyre melegedő levegőjű gépházban való tartózkodást.

Értékelés

A CM Storm Scout számítógépháza külsőre és belsőre egyaránt elég jóra sikerült. Vannak persze hibái is, kisebbek-nagyobbak, mint például az alsó táp miatti kábelrengeteg. A beszerelés gyorsan ment, a kipróbált bővítőkártyák mindegyike kényelmesen elfért a helyén, és az optikai meghajtók sem nyomorogtak a polcukon. Örülünk a három ventilátornak, amiből kettő ráadásul az előlapi panelről ki-/bekapcsolható világítással rendelkezik, viszont elszomorított a megszokottnál kicsit gyengébb hűtési teljesítmény, amit a házventilátorok kikapcsolása idézett elő. Igaz, normál hűtésnél teljesen rendben volt a szellőzés. A porvédő szivacsok elhelyezése is nagyon jó ötlet volt, ahogy a táp alatti rácsé is. A ház árcéduláján szereplő 24 000 Ft-os összeg bizony nem kevés egy táp nélküli fémdobozért, mindenesetre az összhatás nekünk igazán tetszett.

CM Storm Scout
Jellemzés Nagyon látványos, könnyen szerelhető ház.
Pro

+ egyedi külső
+ hasznos kiegészítők
+ három mellékelt ventilátor
+ átlátszó oldallap

Kontra - kikapcsolt ventiknél nem túl hűs ház
- az alul lévő táp miatti kábelkáosz
- magas ár
Alternatívák CM 690 & 690 II Advanced
Enermax Volcanus


CM Storm Scout

ndavid

A CM Storm Scout házat az Expert Computer Kft. bocsátotta rendelkezésünkre.

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés