Hirdetés

Felderítők fekete fegyvere a CM Stormtól

Belső

A mutatós külső után következzen a remélhetőleg nem kevésbé izgalmas belső. Az oldallapok eltávolítása után bepillantást nyerhetünk végre a Scoutba. Végülis túl nagy meglepetés nem ért minket, nem először részesültünk ilyen látványban: tipikus Cooler Master belső fogadott. Az alaplaptartó tálcát a processzor ventilátorának szerelését megkönnyítendő négyszög alakban kivágták. A gyártó egy nagy papírral sietett a kezdő felhasználók segítségére, amin a különböző méretű alaplapokhoz szükséges csavarok helyét jelölték be. Az átlátszó oldallapból a plexitábla egyébként egy mozdulattal kipattintható, így könnyítve meg a cserét vagy a tisztítást.

Közelebbről is megvizsgálva a belsejét találhatunk még pár érdekességet. A hátsó és felső oldal találkozásánál rögtön két ventilátor is helyet kapott. Ezek közül a hátsó 120 mm-es és vörös LED-ekkel is fel van szerelve; a felső pedig 140 mm átmérőjű. A tápegységet alulra rakhatjuk, ahol ugyancsak egy porvédővel ellátott légkiömlő nyílást találunk, ám az itteni szűrő vékonyabb, rácsos, kevésbé bizalomgerjesztő.

Az optikai meghajtók fiókrögzítése a Cooler Master jobb minőségű házain található típus, legalábbis mi jobban kedveljük ezt a megoldást, mint az elforgatható zárast. A háttértárakat az előzőekre merőlegesen csúsztathatjuk be.

Nem csak a normál, 3,5"-es meghajtók alkalmazhatók, hanem az univerzális átalakítóknak köszönhetően 2,5"-os és a parányi 1,8"-os winchesterek, illetve SSD-k is beszerelhetőek.

Maga a beköltözés igazán könnyen ment, kényelmesen elfért minden eszközünk. Sajnos tapasztalhattuk az alsótápos elrendezés legnagyobb hátrányát, hogy nincs hova elrejteni a fölösleges kábelrengeteget. Igaz, moduláris tápegységeknél nem kell szembesülnünk ezzel a problémával. Egy zárt oldallapos háznál ez még nem lenne akkora tragédia, de egy ilyen, átlátszó falúnál nagyon nem jó így. A tápkábelek rendezésénél is kisebb a szabadságunk, jól meg kell gondolni, milyen vezetéket merre viszünk.

A bővítőkártyákat a CM-re jellenző rápattintós zárral rögzíthetjük, persze egy-egy csavarral sem árt biztosítani ezeket. A kioldás ugyanolyan gyors, csak a pöcköt kell lenyomni, és máris szabad a kártya.

Szót ejtenénk a már emlegetett StormGuardról is, hiszen valószínűleg sokaknak újdonság lehet ez a dolog. De mi is ez pontosan? A gyártó egereinél már megmutattuk, de pár szóban, röviden: erre a lyukacsos fémdarabra kötözve az egér és más, kábeles csatlakozású perifériák ellopását akadályozhatjuk meg. Mivel a Scout egy igazi LAN-partira hurcolós gép (nem véletlen az a fogantyú a tetején), nagyobb biztonságban tudhatjuk vele beviteli eszközeinket; még a csatáktól megfáradtan, jobb esetben nem a billentyűzetre hajtott fejjel alvás közben is.

Látványos kiegészítő a látványos házba: ez a piros LED-es ventilátor. Pláne, hogy rögtön kettő is van belőle. Megspóroltak vele egy kört a moddingolásért rajongó leendő tulajoknak, így jár a – stílusosan – pirospont érte a CM Stormosoknak.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés