Hirdetés

Dupla OLED kijelző: ASUS Zenbook Duo UX8406MA notebook

A maximumra növelte a második kijelző méretét az ASUS, így a legújabb Duo két 14 hüvelykes OLED panelt kapott.

Használat közben

Kijelző

A Zenbook Duo 2024-es modelljénél a két kijelző már teljesen egyforma: ugyanaz a panel dolgozik bennük, tehát felbontásuk, méretük, színterük stb. megegyezik, ráadásul az ASUS kalibrálja is őket, tehát a színhűség is egyformán kiváló!

[+]

A panel maga egyébként a már többször is emlegetett Zenbook 14 OLED-ben is használt, 2880x1800 pixeles példány, mely normál (nem HDR) tartalmak esetében 372 cd/m² maximális fénysűrűséget, gyakorlatilag végtelen kontrasztot és teljes DCI-P3 színteret kínál. Extraként ott van még a görgetésnél a látványt folyamatosabbá tévő 120 Hz-es képfrissítés is, melyet egyébként az erős hardvernek köszönhetően egyszerűbb játékokban is kihasználhatunk.

[+]

A technológiának köszönhetően a „háttérvilágítás” egyenletessége kiváló, a kalibrációval pedig a színhűség is remek, a Zenbook Duo tehát tökéletes multimédiás feladatokhoz – ebben az esetben egyébként jól jöhet, hogy a notebook két kijelzője lehetőséget ad az ablakok „szétpakolásához”.

Használat közben

Bár a Zenbook Duo egyedi kinézetet kapott, azért alapvetően mégiscsak egy notebookról van szó, és tesztünk során úgy éreztük, hogy a legtöbbet alighanem ebben a formájában használják majd a vásárlók. Normál, terhelés nélküli, vagyis inkább nagyon alapszinten terhelt állapotban (például böngészés közben) az alapállapotban keveset fogyasztó Meteor Lake platformnak köszönhetően a hűtés tulajdonképpen némának tekinthető, az 5-7 wattos fogyasztással passzív állapotban is megbirkózik a rendszer. Amint azonban bármilyen feladatot bízunk rá – és ez lehet egy kicsit bonyolultabb weboldal is akár – máris kiderül, hogy a Core Ultra 9 185H bizony meglehetősen energiaigényes CPU, és rögtön hallhatóvá is válik a szellőzés hangja.

Ha igazán terhelni kezdjük a gépet, akkor látható, hogy először egy elég nagy kiugrás következik be a fogyasztásban, ami – profiltól függően – eléri a 70-75 wattot is. Ez a kiugrás azonban csak pár másodpercig tart, majd következik egy körülbelül kétperces rész, amíg alapállapotban 30 wattos, teljesítménycentrikus beállításokkal pedig 40 wattos fogyasztással dolgozik a processzor, mialatt hőmérséklete 75-85 °C körül mozog. Ebből is látható, hogy a Core Ultra 9 185H-t erősen korlátozzák a körülmények, hiszen ezt a CPU-t bőven 45 watt feletti TDP-re tervezték, itt pedig nem sokkal engedik el jobban, mint a Zenbook 14 OLED-be kerülő, 28-115 wattos Core Ultra 7 155H-t.

A kétperces időszak elmúltával visszaesik a tempó 20, illetve 35 watt köré – ezzel párhuzamosan természetesen a hőmérséklet is csökken.


[+]

A burkolati hőmérséklet, figyelembe véve a hardvert és hogy felfelé nem igazán tud távozni a hő, elfogadható, a hátsó, melegebb részeken 40 °C környékén tanyázik, ami hosszabb távon már nem igazán kényelmes.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • ASUS

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés