Hirdetés

ASUS Zenbook Pro 14 Duo OLED: egyre profibb

Minden generációval tovább csiszolja duplakijelzős notebookjait az ASUS – megnéztük a legfrissebb verziót.

Bevezető, külső

Egyre csak hosszabbodnak az ASUS notebookok elnevezései: a tesztalany Zenbook Pro 14 Duo OLED esetében például a legfontosabbnak ítélt jellemzőket mind belesűrítették a névbe. Amiről szó van tehát, az egy professzionális felhasználóknak szánt felsőkategóriás, a 14 hüvelykes mérettartományba passzoló noteszgép, két darab kijelzővel. A röviden UX8402 kódnevet viselő sorozat már a sokadik generációnak tekinthető (az első demót a 2019-es Computexen láttuk), elődje, az UX482 2021 elején a CES-en mutatkozott be, akkor még Pro utótag nélkül és 16:9-es fő panellel. Tesztalanyunk tulajdonképpen ennek a készüléknek a frissítése újabb platformmal és továbbfejlesztett kijelzőkkel, és nemcsak jóval nagyobb teljesítményt kínál, de két kijelzője is – eltérő technológiájuk ellenére – hasonlóbb színeket produkál.

Dizájn

Bár az újdonságok nagy része belül van, azért az ASUS az új Zenbook Pro 14 Duo külsejét sem hagyta változatlanul, így az egész gép valamivel laposabb lett. Ennek egyik eleme, hogy más lett a zsanérok mechanikája, eltűnt az ErgoLift, és máshogy emelkedik fel a készülék felnyitásakor a másodlagos kijelző is. Ebből a gép előtt ülve mondjuk nem sokat észlelünk, az viszont hasznos, hogy az alsó panel végtelenre nőtt betekintési szögének köszönhetően kicsit sem változnak a színek, bárhonnan is nézünk rá.


[+]

Az új elrendezésnek köszönhetően egyébként tovább csökkent a kijelzők körüli káva vastagsága, aminek járulékos előnye, hogy 16:9 helyett immár 16:10-es főképernyőt kapunk, anélkül, hogy igazán nőtt volna a gép mérete – az új modell mérete 324 x 225 x 19 mm, szemben az előd 324 x 222 x 17 mm-ével. A tömeg nőtt valamennyit, az általunk tesztelt, GeForce RTX 3050 Ti-vel rendelkező modell esetében 1,75 kg-ra számíthatunk – a növekedés részben 76 Wh-ra emelt kapacitású akkumulátornak is betudható.


[+]

A magnézium-alumínium ház természetesen továbbra is tökéletes kivitelű, sötétszürke és selyemfényű, az ujjlenyomatokat mérsékelten gyűjti csak. A burkolat alapvetően dísztelen, a fedlapon csak az aktuális ASUS logó pompázik kis méretben. A dupla kijelző miatt a kezelőszervek elrendezése továbbra is eltér az átlagtól, tehát a tapipad a billentyűzet mellett foglal helyet – ez az ergonómia szempontjából nem éppen ideális.


[+]

Az oldalakon található, kissé szegényes csatlakozókínálat már határozottan 2022-es: a jobb szélen két Thunderbolt 4 interfészt láthatunk, melyek a gép töltésére is felhasználhatóak, ráadásul a 100 wattos USB-PD szabványt is támogatják. Mögöttük egy USB 3.2 Gen2 Type-A interfész várakozik. Bal oldalra – a szellőzőnyílásokon túl – csak egy kombinált 3,5 mm-es jack aljzat került, viszont egy, a dGPU-hoz kötött HDMI kivezetést és egy microSD kártyaolvasót elhelyeztek a hátsó élen. Itt találjuk a standard töltőcsatlakozót is, melyet a gyárilag mellékelt 180 wattos adapter is használ.

[+]

A gép alja bőven tartalmaz gumitappancsokat és szellőzőnyílásokat is (ez utóbbiakat a ScreenPad alatti beömlők is kiegészítik), felnyitása elég nehézkes, de sokat nem is vesztünk, mert a bővíthetőség az alaplapra forrasztott RAM miatt minimális.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • ASUS

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés