Hirdetés

Chaintech Zenith nForce2 bemutató -- Amsterdam, 2002

A leggyorsabban növekvő lapgyártó

Tudtátok, hogy a Chaintech a leggyorsabban növekvő alaplapgyártó? Tudtátok, hogy az amszterdami Concertgebouw épületének gyakorlatilag tökéletes akusztikája van? Tudtátok, hogy a kávébolt mit is jelent Amszterdamban, tág értelemben véve, persze? Tudtátok, hogy a világhírű Piros Lámpás Negyed még mindig terjeszkedik? Tudtátok, hogy az nVidia mindent, mégis semmit sem mondott el az NV30-ról ezen bemutató alkalmából? És azt tudjátok, mik a Chaintech Zenith család alapvető tartozékai? Hogy mitől komoly holmi az nForce2?

Nos, ha nem is, most megtudhatjátok, feltéve, hogy a -- PROHARDVER!-en amúgy szokásos -- közvetlen hangnem és ezúttal valami hardcore teszt helyett, egy rövidebb élménybeszámoló nem szegi kedvetek. A tesztről sem kell lemondani persze, hiszen az nForce2 bemutató alanya itt van a laborunkban, még ha egyelőre kissé (nagyon) kómás állapotban is. Régebbi olvasóinkat szeretnénk is rögtön felcsigázni egy húzódó adósságunk törlesztésével: a CeBIT 2002-t megjárva sokan hiányolták a képes élménybeszámolót a rendezvényen szereplő, kifejezetten mutatós hölgyekről. Ugyan továbbra is ambivalensek vagyunk e tekintetben, hiszen egyáltalán nem gondoljuk természetesnek, ahogy gyönyörű lányok a hardverekkel vegyítve "kockafejű Pistik" mustrálásának vannak kitéve (sőt, általában egyre idegenebbül szemléljük, ahogy mindent a szexszel adnak el... no, nem azért, mert nem szemet gyönyörködtető látvány egy csinos lány, hanem mert manapság ez lassan, de biztosan nyomasztóvá válik), azért tanultunk a múltkoriból. Nem Hannover és nem is VIA, de Amsterdam és Chaintech, még ha nem is igazi a képek minősége.




Az Apogee bemutató után sem győztünk hálálkodni a Chaintechnek a tökéletes szervezésért, de most erre még egy lapáttal rátettek. A "bázis" Amsterdam szívében volt, a szakmai programok pedig csak a pénteki napot töltötték ki, így szombaton és vasárnap is bőven maradt idő várost nézni. De, ne szaladjunk ennyire előre!

A Zenith bemutatóra már nem csak Európából, hanem az USA-ból is érkeztek újságírók, ott volt mindenki, aki számít, legyen szó nyomtatott kiadványról vagy online portálról. Az alábbi képen a megjelent cégek emblémáit láthatjátok, és sejthetitek, hogy mit éreztünk, amikor a PROHARDVER! felirattól jobbra pont azon website logója trónolt, akit a hardver műfajában talán a legjobban kedvelünk. A mellérendelés külön jól esett...


PROHARDVER!, AnandTech, ... :)

Pénteken értelemszerűen mindenki a repüléssel, a hotelbe történő transzportálással, majd a "lecuccolással", végül egy gyors svédasztallal kezdett. Utána következtek a prezentációk, az előadók sorrendben a Chaintech, az nVidia és a Promise prominens emberei voltak. Szomorúan nyugtáztuk, hogy bár az AMD szintén szponzorálta az eseményt, bemutatandó újdonságok híján most nem jöttek el.


A Chaintech csapat

Simon és Daphne, a (taiwani!) Chaintech vezérigazgatója és vezérigazgató-helyettese kezdték a sort, számos érdekes adattal szolgálva cégük helyzetéről, terveiről, jövőjéről, illetve az egész Summit-Apogee-Zenith koncepció részletes elemzésével. Mint tudjuk, az extravagáns csomagolás, a megszokandó extrák tömkelege és a barnás NYÁK egyaránt alapvető tulajdonságok mindhárom széria esetében. A különbség inkább az, hogy a Summit alaplapokhoz képest az Apogee termékek további extrákban részesülnek, lásd C-Box (előlapi panel, rengeteg csatlakozóval), Body Theatre (4.1-es fülhallgató), kerek IDE kábelek, míg a Zenith még erre is rátesz egy lapáttal feature-ök tekintetében. A Chaintech Apogee 7VJL lapot már részletesen bemutattuk (lásd kapcsolódó cikkek, lent), ezt most nem tesszük meg, kizárólag a Zenith 7NJS újdonságait hangsúlyozzuk. Ide tartoznak az immáron 60 cm-es kerekített ATA/133-as kábelek, a C-BOX2, melyen egy kétjegyű hétszegmenses kijelző is helyet kapott, diagnosztikai funkciók végett (hasonlóan az Epox megoldásához), a dual DDR400 támogatás, a Serial ATA RAID vezérlő, a Firewire portok, de a 8X-os AGP is, no meg az elegáns Zenith-kulcstartó. A kifejezetten dögös barna NYÁK, sárga PCI, DIMM és IDE csatlakozók és az aranyozott North Bridge és hátsó alaplapi panel színösszeállítása továbbra is tetszetős, nem is tiltakoztunk, amikor véleményünket kérték.


Wow!

Fontos tudni, hogy az általános recesszió közepette is dinamikusan fejlődő Chaintech hova tehető a lapgyártók dzsungelében. A PROHARDVER!-nek is volt olyan időszaka, amikor havonta duplázta olvasottságát, de talán sejtitek, hogy ez akkor történt, amikor még relatíve kevesen látogattak minket, így könnyű volt a látványos növekedés. A Chaintechhel hasonló a helyzet, bár nekik abszolút értelemben sem kell szégyenkezniük: a "Négy Nagy", azaz az ECS, ASUS, MSI és Gigabyte után a másodvonalas gyártók gyakorlatilag mind visszaestek, leszámítva a most már örök riválisnak mondható Abitot és a Chaintechet. A DFI, a Shuttle, a Soltek, az Epox, a Soyo mind kisebb cégek, ami persze nem jelenti azt, hogy ne tudnának bármikor ütősebb terméket piacra dobni.

A Zenith család, a Chaintech saját bevallása szerint is a pénzt nem számoló, hardcore usereknek készült. Olyanoknak, akik nem akarnak kompromisszumot kötni. Ennek megfelelően a lapon minden rajta van, ami elvárás lehet. Persze nem lennénk PROHARDVER!, ha nem tudtunk volna még így is belekötni pár dologba, és az igazat megvallva ezek továbbra is némi "aggodalommal" töltenek el bennünket. Miről van szó?

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés