Hirdetés

ASUS Zenbook S 13 OLED: ultrabook Ryzennel

Teljes egészében AMD platformra épülő szubkompakt nagy felbontású kijelzővel és 1 kilogrammos tömeggel.

Bevezető, dizájn

Nem teljesen új szereplő nálunk a Zenbook S 13 OLED (hivatalos nevén UM5302), ugyanis ennek egy korai tesztpéldányában mutatkozott be az AMD Rembrandt platformja. Azt a gépet akkor az AMD küldte és mérnöki minta volt, így arra szolgált, hogy bemutassa, mire képes az új mobilplatform. Most viszont már elkészültek a végleges, bolti példányok is, a notebook egészére optimalizált firmware-beállításokkal, profilokkal, így ideje volt megnézni egy ilyen példányt is!

Külső

A Zenbook S 13 OLED kinézetét illetően a prototípus óta nem történtek változások, a gépház az aktuális divatnak megfelelő, visszafogott, ugyanakkor minőséget sugárzó külsőt kapta. Jelen esetben ez sötét, kékesszürke (hivatalos nevén Ponder Blue, vagyis magyarul merengő kék) színt jelent, de az UM5302 elérhető halvány kékeszöld (Aqua Celadon), rózsaszínes bézs (Vestige Beige) és fehér (Refined White) kivitelben is.


[+]

A magnéziumötvözetből készült, az 1 kg-os határt éppen csak átlépő tömegű, de a MIL-STD 810H szabványú teszteknek megfelelően strapabíró ház selyemfényű, az ujjlenyomatokat közepesen gyűjtő felülettel rendelkezik, ez a gyártó állítása szerint az ISO 22196 tanúsítvány alapján 99% százalékos védelmet nyújt a baktériumokkal szemben. A noteszgép kijelzője 13,3 hüvelykes és NanoEdge kategóriás, tehát kávája igen vékony (oldalt 5 mm, felül 8 mm, alul pedig 10 mm), így az eszköz megfelelően kicsi tud maradni. A gépház teljes mérete 297 x 211 x 14,9 mm, és könnyűsége ellenére stabil, nem csavarodik, a billentyűzet is csak egész minimálisan hajlékony.


[+]

A képernyő zsanérjai szélesek és viszonylag masszívak, a könnyű gép így nem is nyitható egy kézzel, viszont cserébe stabilan tartják a panelt. A fedélen található az utóbbi pár évben megszokott stilizált A betűt formázó logó, mely egyben az egyetlen dísze is a gépnek. A gép alja széles gumilábakat és szellőzőnyílásokat hordoz – a gumilábak pedig elrejtik a rögzítőcsavarok egy részét, ami jól mutatja, hogy az ASUS nem szeretné, ha a felhasználó bővítésben gondolkodna. Ez mondjuk egy ultrabooknál amúgy sem nagyon lehetséges, hiszen a RAM-ot az alaplapra forrasztják, így eleve csak a WLAN adaptert és az SSD-t lehetne cserélni, viszont legalább a hűtés takarítható lenne.


[+]

A csatlakozókat illetően sajnos a hordozhatóság oltárán feláldozták a Type-A konnektort, ezt a dobozban található adapterrel tudjuk pótolni. Amit kapunk, az három darab Type-C port, melyek töltésre is szolgálnak. Valamennyi USB 3.2 Gen2 interfészt kínál, és DisplayPort 1.4-ként is bevethetőek. A portkínálat tehát meglehetősen szegényes (egy kombinált hangcsatlakozót azért még kapunk), ha elsődleges munkagépként is használnánk a Zenbook S 13 OLED-et, akkor érdemes befektetni egy USB-PD töltést is kínáló Type-C-s dokkolóba vagy ilyennel felszerelt monitorba.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • ASUS

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés