Játékra termett

Ismerkedés

Speciális fajtája a számítógép-felhasználóknak a játékos. Lényegében miatta léteznek felsőkategóriás grafikus kártyák, ő pénzeli az Intelt, az AMD-t, a nagy monitorok gyártóit. Ezért cserébe rengeteg figyelmet kap. Olyan dolgokkal is próbálják megszabadítani pénzétől, amelyekre nem biztos, hogy szüksége van. Rengeteg „gamer” felirattal ellátott kiegészítővel találkoztunk már, egyeseken arcpirító árcédula virított. Mai tesztalanyunk, a Belkin n52te is egy nagyon speciális, nem éppen olcsó játékos segédeszköz. Igaz, hozzá hasonló, bal tenyérhez igazított játékos billentyűzetszeletet nemrég próbáltunk, és a Genius ErgoMedia 500 kellemes benyomást tett ránk.

Már a Genius tesztelésekor szétnéztünk, milyen konkurensei vannak. Akkor láttuk meg a Belkin nagyon cyber, nagyon sci-fi modelljét, az n52te-t. A fényes fekete eszközt kevéske kék és fehér felirat díszíti.

Kezelőszerveinek elrendezése hasonlít a Geniuséra, tehát kapunk egy adag fő gombot, amit egy egeres görgő, egy mini, hüvelykujjal kezelhető joystick és egy méretes csuklótámasz egészít ki. Fő gombokból 15 van, az utolsót a hüvelykujj alá tették, szerintünk nagyon jó helyre. A nyolcirányú joystick fölött van még egy, viszonylag nehezen elérhető gomb. Tehát több a fő gomb és a kezelőszerv, mint a Geniusnál, de nincs hangkimenet és -bemenet.

Alul hat kellően méretes gumitalp van, melyek megakadályozzák, hogy a játék hevében odébbtoljuk az eszközt. Középen találunk még egy reteszt, ami a kék háttérvilágítást kapcsolja be. Nem a gombok felirata, hanem alapzatuk világít, és a Geniushoz hasonlóan a fényjáték itt is inkább a külső szemlélőknek, mint a felhasználónak szól.

A fenti képeken látszott, hogy a három sorban elrendezett fő gombokat ujjaink anatómiájához igazították. Igaz, csak négy ujjunk ér el ide, mégis öt oszlopot kapunk. Ezzel a fő iránygombok mindkét oldalára került még három könnyen elérhető billentyű, és ott van még a hátsó sor. Az egész eszköz – a tenyér ívének megfelelően – a kisujj felé lejt, és itt a gombok is hátrébb vannak tolva, az utolsó sorban pedig előredöntve, hogy kényelmesebben hátra lehessen nyúlni értük. Mutatóujjal kicsit nyújtózkodni kell a görgő után.

Hüvelykujjal három kezelőszervet érhetünk el. A legfontosabb az alá helyezett gomb, ami a normál billentyűzet szóközéhez hasonlóan használható. Szintén kézre – pontosabban ujjra – áll a nyolcirányú mini joystick, a fölötte lévő gombot viszont átlagos tenyérmérettel nehezen értük el. Persze egy ritkábban használatos funkcióhoz jó lehet. Akárcsak az ErgoMedia 500-nak, a Belkin n52te-nek is három profilja van. Itt viszont nincs dedikált váltógomb hozzájuk, bármelyik billentyűnek adhatunk ilyen funkciót.

További érdekessége az n52te-nek, hogy csuklótámasza állítható. Alapból átlagos felnőttkézhez igazodik. Kisebb tenyerűek egy határozott felfelé irányuló rántással megszabadulhatnak a kellemes tapintású támasztól, alatta nem annyira kellemes, fényes felületen nyugtathatják tenyerüket.

A lapátkezűek valamivel magasabb pozícióba helyezhetik a tenyértámaszt.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés