Hirdetés

Egy másfajta táblagép: Zebra ET56

Kívülről átlagos tabletnek tűnik a Zebra terméke, de már ára is jelzi, hogy itt valami egészen másról van szó.

Bevezetés, dizájn

Egy időben a Microsoft, de sok más cég is a táblagépekben látta a mobil számítástechnika jövőjét (és ezen vízió oltárán a Windows 8.x kezelőfelületét is beáldozták), aztán valahogy az Apple-t leszámítva senkinek sem sikerült igazán kitalálni, mit is szeretnének a vevők egy ilyen eszköztől. Manapság a tableteket a legtöbb háztartásban harmadik eszközként, a kanapén heverészve tartalomfogyasztásra használjuk, miközben egyik oldalról a növekvő képméretű okostelefonok, másik oldalról a 2 az 1-ben notebookok szorongatják ezt a termékkategóriát. Azonban vannak olyan speciális területek, ahol a 8-10 hüvelykes érintőképernyő, a viszonylag kis méret és általában a strapabíróság igénye olyan feltételeket támaszt, melyet csak néhány gyártó képes kielégíteni.

Ezek közül sokan ismerik a Panasonicot, akiknek Toughpad szériája gyakorlatilag szinonímája lett az extrém körülmények között is használható táblagépeknek. Egy másik jelentős versenyző ezen a piacon az amerikai Zebra Technologies Corporation, akikről talán kevesebben hallottak, pedig a cég nem éppen kezdő játékos: ők vásárolták meg 2014-ben a Motorola nagyvállalati üzletágát 3,45 milliárd dollárért, illetve 2018-ban a strapabíró táblagépek piacán tevékenykedő Xplore Technologiest.

Tesztünk alanya talán e két felvásárlás gyermekeként írható le: egy olyan, elsősorban nagyvállalatoknak és hasonló ügyfeleknek szánt táblagép, mely az átlagnál strapabíróbb, a megcélzott körnek fontos extra szolgáltatásokkal is rendelkezik, árcédulája pedig ennek megfelelően került kialakításra.

Külső

Nem könnyű egy tablet esetében „izgalmas” formatervet készíteni, hiszen a kijelző már eleve behatárolja a lehetőségeket (próbálkozni persze lehet), az ET56-nél pedig ez még csak közelítőleg sem volt fontos a tervezéskor, így egy szimpla fekete, közepesen minőségi hatást keltő műanyagba burkolt eszközt kapunk. Mai szemmel a 8,4”-es kijelző körüli 2 cm-es keret rendkívül vastagnak tűnik, de ergonómiai szempontból kiváló, ugyanis így könnyen megfogható a gép még kesztyűben is úgy, hogy nem aktiváljuk véletlenül az érintőképernyőt.


[+]

A már említett műanyagburkolat nemcsak a gép hátán található, hanem tulajdonképpen körbefogja az egész kijelzőt, és csak néhány helyen töri meg valamilyen nyílás: jobb oldalon egy gumifedél alatt találjuk az egyetlen darab Type-C konnektort, az alsó élen pedig a dokkolóhoz tartozó normál, illetve pogo tűs konnektor, illetve a 3,5 mm-es jack kapott helyet. A sztereo hangszórók a bal és jobb élek alsó részén kialakított apró furatokon keresztül „beszélnek” hozzánk, a kijelző feletti keretbe pedig webkamera (2 megapixeles felbontással) és a külső fényviszonyokat figyelő érzékelő került.


[+]

Az átlagos felhasználói tabletektől szokatlan módon a hátoldalon egy hatalmas, kipattintható ajtót találunk, ez alatt ott az akkumulátor, melyet cserélve könnyen kiterjeszthető a tablet üzemideje. Felül a hátoldali kamera figyel, ez 8 megapixeles és saját LED segédfénnyel bír.


[+]

A táblagép egészét nézve a 228 x 150 mm x 13 mm-es méret és az 570 grammos tömeg egyáltalán nem mondható csekélynek, de mindezt indokolhatja a strapabíróság, az ET56 ugyanis IP65-ös védettségű, azaz por- és fröccsenő víz ellen védett, ezen felül pedig a MIL-STD-810G szabványnak megfelelően bírja az esést is, tehát nem lesz baja egy 1 méteres, betonra történő zuhanásnál sem. Mindebből egyébként nem sok látszik a hivatalosan „semi-rugged” kategóriába tartozó készüléken, tehát a „fully rugged” modelleknél megszokott gumiszegélyeknek, fogantyúknak, rugós ajtóknak itt nyoma sincs.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés