Hirdetés

Acer HR274H monitor: 3D passzív üzemmódban

Bevezető, külső

Utóbbi időben mintha lecsillapodott volna a 3D-vel kapcsolatos őrület, de ez korántsem jelenti azt, hogy már teljesen le is csengett volna. Erről tesz tanúbizonyságot az is, hogy a tévékínálat alsóbb szegmenseiben is felbukkannak 3D megjelenítésre képes modellek, tehát akár mondhatjuk azt is, hogy mostmár széles körben elterjedt megoldással van dolgunk – még akkor is, ha egyelőre ezt a képességet nem használják ki tömegesen. Ami a PC-piacot illeti, a helyzet szinte változatlan, habár időről időre a gyártók megpróbálják egy-egy újdonsággal, például a Vision 2-vel felrázni.

Talán nem állunk messze az igazságtól, ha azt állítjuk, hogy PC-n közel sem akkora a 3D megjelenítők iránti fogékonyság, mint a tévéknél, de az NVIDIA évek óta életben tartja a Vision programot, és az AMD is beszállt a HD3D-vel, még ha nem is olyan szinten, mint ahogy azt a zöldek teszik. Ezen a ponton egyébként majd a Windows 8 jelentheti az áttörést, ami egységesíti a sztereó 3D-t, így nem feltétlenül szükséges külön keretrendszer a működéhez, mivel a natív támogatás egységes formában lesz beépíthető a programokba, és ez várhatóan bármilyen grafikus kártyán menni fog. Azt a tényt viszont nem lehet figyelmen kívül hagyni, hogy a 3D-s kijelzők választéka még mindig töredéke a hagyományosnak, és egyelőre úgy tűnik, ez nem is fog változni – hiába terjedtek el az aktív záras, 120 Hz-es kijelzők mellett a passzív, FPR 3D-t felvonultató darabok.

Annyi változás viszont tapasztalható, hogy ezidáig egy gyártó általában egyféle 3D technológiai megvalósítás mellett tette le a voksát, mint például a Samsung vagy az LG, azonban ez a trend a jövőben megváltozhat. A tévék piacán a Panasonic már megtette az első lépést, az IT-iparban pedig az Acer ismerte fel, hogy mindkét technológiát meg kell lovagolni, így az új, H sorozatú kijelzők között aktív és passzív modelleket egyaránt találhatunk. Tesztalanyunk, a 27"-es HR274H is utóbbiak közül került ki, tehát az LG megoldását használja a 3D-s képek előállításához, és ennek megfelelően jár hozzá egy darab passzív szemüveg is.

A HR274H kávája, kerete, állványa és talpa egyaránt fényes műanyagból készült, ami egybevág a gyártó által kitalált, fogyasztói szegmensbe szánt dizájnvonallal. Szerencsére a kijelző felülete nem fényes, de nem is teljesen matt – inkább félfényes –, ugyanakkor zavaró tükröződések nincsenek. A talp külön csavarozható fel, az állvány pedig a szokásos dönthetőségen kívül más állítási lehetőséget nem kínál fel. VESA furatok (100 mm-esek) viszont vannak, így az állvány és a talp leszerelése után akár falikonzolra is felcsavarozhatjuk a kijelzőt, amiben a csatlakozók sem fognak bennünket megakadályozni.

Csatlakozók

A lefelé néző csatlakozópanelen a szokásos tápcsatlakozón kívül egy D-Sub, 2 darab HDMI képbemenet, valamint két darab jack aljzat fedezhető fel. A DVI-t kicsit hiányoltuk, de a célcsoportot elnézve ezen a ponton most kivételesen lehetünk elnézőbbek, pláne hogy egy HDMI-HDMI kábelt is találunk a dobozban. A dupla HDMI-nek köszönhetően, amennyiben van rá igény, asztali Blu-ray meghajtót és PC-t vagy notebookot is köthetünk rá egyszerre, megúszva ezzel a kábelek dugdosását.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Acer

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés