Hirdetés

Philips BDP9700: több, mint szimpla lejátszó

Most ez akkor Philips?

Túlzás lenne azt állítani, hogy a Philips és a szórakoztatóelektronika kapcsolata az elmúlt időszakban túlságosan harmonikus. Az egész azzal kezdődött, hogy 2011 tavaszán a konszern szőröstül-bőröstül, gyártósorokkal, szabadalmakkal és mérnökökkel együtt eladta televíziós üzletágát a hongkongi TPV Technologynak. Ezután idén márciusban nagyon úgy tűnt, hogy értékesítik az AV divíziót is, tehát megszabadulnak az audioeszközöktől, médialejátszóktól is. Azonban a biztos vevőnek látszó Funai csak hitegetett, miközben a kötelezettségeit nem teljesítette, magyarul nem fizetett időben, így a Philips végül is elállt az üzlettől. A Philips háza táján viszont úgy döntöttek, hogy nem hagyják veszni a termékeket, és újraindítják a divízió működését, melynek ügyeit a Woox Innovations névre hallgató alvállalat kezeli majd.

Tehát e teszt alanya, a Fidelio családba tartozó, sokoldalú, 3D Blu-ray lemezek kezelésére is képes, internetes alkalmazások futtatására alkalmas BDP9700 asztali médialejátszó teljes mértékig a Philipshez tartozik. A holland vállalat mérnökei és dizájnerei bábáskodtak megszületésénél, e cég felügyeli a gyártást, a forgalmazást, a jövőbeni frissítéseket, valamint az esetleges garanciális teendőket is.

Elegáns megjelenés

Az ilyen típusú eszközök nem igazán nevezhetőek a dizájnerek álmának, hiszen az optikai meghajtó alapvetően meghatározza a méreteket, ami miatt iszonyú szűk korlátok között dolgozhatnak csak. Ennek ellenére akadnak olyan modellek, amelyek külsejük révén képesek kiemelkedni a termékóceánból, és ez is ezek közé tartozik.

A frontfelület lekerekített sarkai kiegészítve a szálcsiszolt felülettel karakteres megjelenést kölcsönöznek, amelyet tovább erősítenek a kör alakú, csillogó fém gombok. A tálcás rendszerű optikai meghajtó nyílása, illetve a kikapcsolt állapotban is látható monokróm LCD kijelző is itt kapott helyet a céglogó, valamint egy USB port társaságában. A 3 milliméteres alumínium készülékház masszív, és a szokásosnál robusztusabb, hiszen a 43,5 centiméteres szélességhez 26,8 centiméteres mélység és 9 centiméteres magasság társul, amivel szó szerint kilóg a többi asztali lejátszó közül, súlya pedig majd négy kilogramm.

Érdekes, hogy mindössze egy keskeny szellőzőnyílással látták el a hátlapon, ennek megfelelően működés közben kellemesen átmelegedett, de odáig azért nem jutottunk, hogy megsüsse az elektronikát. Hátulra került két HDMI 1.4, mellé egy-egy optikai és koaxiális digitális audiocsatlakozó, kompozit videó, USB 2.0, Ethernet, sztereó analóg és 7.1-es analóg audiocsatlakozó.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés