Hirdetés

Netbook a Lenovótól

Külső

Mióta az Asus megmutatta az első modelleket, és az Intel nevet adott a standard szubnotebooknál kisebb „internetező eszköznek”, a netbooknak, azóta töretlen az érdeklődés a kategória iránt. Mára minden valamirevaló laptopgyártó számára kötelező gyakorlattá vált a pici gépecske. Bár továbbra is az Asus a legaktívabb ezen a téren – lényegében a harmadik generációját készíti elő – találkoztunk már az MSI, HP, Acer, Fujitsu Siemens és a Toshiba netbookjával is.

Most a Lenovo a soros, mely azonos külsővel, de kétféle monitorral – 8,9 és 10,1 hüvelykessel – mutatta be az IdeaPad S sorozatot. Nálunk a nagyobb kijelzős S10e járt, annak is a vörös külsejű, fehér belsejű változata. Első látásra egészen csinos a kicsike szokatlan színű, fényes borítása a tetszetős Lenovo márkajelzéssel. Persze tudjuk, hogy ez a felület vonzza az ujjlenyomatokat, pár nap után, amikorra elborítják a foltok, biztosan nem lesz ennyire látványos. A zsanér közelében lévő kis matrica büszkén hirdeti, hogy a gép környezetbarát, megfelel az Energy Star 4.0 szabvány követelményeinek.

A kellemes szín az előlapon és a hátlap egy részén is tovább folytatódik. A vörös mellett létezik kék, rózsaszín és teljesen fehér verzió, de a legtöbben minden bizonnyal a fekete mellett teszik majd le a voksukat. Elöl csak három kis LED-et és hangszórókra jellemző rácsos mintát kapunk, hátul sincs semmilyen csatlakozó, az egész hátsó részt az akkumulátor foglalja el.

Minden csatlakozó az oldalsó élekre került, tehát nincs belőlük sok. Jobbra mégis egy ritkább elemmel, ExpressCard aljzattal indítunk, amit két hangcsatlakozó, egy USB és az Ethernet követ. A zsanér végét díszítő, fedlapi Lenovo márkajelzéssel és még pár aprósággal harmonizáló kerek, krómozott dísz közepébe tették a Kensington zár aljzatát. Balra még egy USB-t, kártyaolvasót, analóg monitorkimenetet, tápcsatlakozót és a kategóriában egészen nagynak számító szellőzőnyílást telepítettek. Érdemes megfigyelni, hogy a konkurens masinákkal ellentétben az IdeaPad meglehetősen vékony. Talán ezért nem kellett elvékonyítani az elejét, ami kellemes, kissé szögletes formát adott a háznak.

Miután kinyitottuk, a vörös kabát alatt teljesen fehér bélést találtunk, amit pár krómozott elem egészít ki. Szerintünk ez az oldala kevésbé látványos a kis IdeaPadnak. Mint látható, a touchpad elég kicsi, a billentyűzet a 250 mm-es szélességnek köszönhetően elfogadható. Fölötte középre tették a bekapcsolót és még két gyorsgombot. Az alsó és felső rész határán – több vetélytársához hasonlóan – az akkumulátor dudorodik. Kár, hogy a kijelző tükrös. Nem éppen látványosak, de minden bizonnyal praktikusak a monitor fölött látható pici ütközők.

A kategória átlagához közelít az IdeaPad S10e nyithatósága. Ölbe véve ez a szög még éppen használható, a pici gép nem akar minduntalan előrebillenni.

Alul egy meglehetősen nagy fedelet találtunk, ami mögött a fémburokkal védett merevlemez és az egyetlen memóriamodul rejtőzik. Cseréjük tehát egyszerű és gyors. Alul egy sor szellőzőnyílás húzódik, felül pedig az látható, hogy a fehér akkumulátor milyen picike. A Lenovo weboldala szerint létezik nagyobb, hatcellás is, de képen még nem láttuk. Valószínűleg kilóg majd hátrafelé.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés