Hirdetés

Ozone, Revoltec, Mionix kiegészítők játékosoknak

Ozone Radon Opto egér

Úgy tűnik, a tavaszi időjárás kedvez a játékos hardvereknek, mert a Roccat után egy újabb halom gamer kiegészítő pottyant az ölünkbe, benne zömében Ozone termékekkel, illetve egy világítós Revoltec billentyűzettel és egy Mionix egérpaddal. Először is megkaptuk a Radon egér legújabb, optikai érzékelős, Opto változatát. A tavalyi Computexen már találkoztunk vele, ott láttuk, hogy az általunk tesztelt Radon 3k és 5k finoman átdolgozott társáról van szó. Külsőre nem sok minden változott, megmaradt a szokásosnál rövidebb, széles forma a magas háttal, ami elsősorban tenyeres fogással kényelmes.

Oldalt, a hüvelykujjas rész gumibetétjét kevésbé érdes, a burkolat anyagába nyomott támasztóra cserélték, ami merevebb, szerintünk kényelmetlenebb, de jó fogást biztosít. Kicsit átszabták a Radon hátán látható négy kis LED-et, melyek az értékelő aktuális felbontását mutatják, illetve ezúttal világít a továbbra sem dönthető görgő és a felbontást állító gomb fölött elhelyezkedő módváltó. Ezeket a módosításokat a lézeres Radonok is megkapták a közelmúltban, így a 3k, 5k és Opto az asztalon ülve csak különböző színű (fehér, vörös, fekete) Ozone emblémájában különbözik.

Az Ozone Radon egyike azon kevés egereknek, amelyeknél látjuk értelmét a súlyozó rendszernek, ugyanis az egér üresen meglehetősen könnyű, az átlagos 110-120 helyett csupán 85 grammot nyom – így a mellékelt 22,5 grammnyi nehezékkel súlya éppen a jó tartományban állítható. Ügyes az alul öt irányban kivezethető, harisnyázott kábel, de szerintünk az esetek döntő többségében a felhasználók maradnak majd a szokásos megoldásnál elöl középen. A Radon Opto neve optikai érzékelőjére utal, mely az Avagótól származik (ADNS 3090), maximális felbontása 3500 dpi, úgyhogy e tekintetben nem tartozik az abszolút elithez, de tapasztalatunk szerint ez az érzékenység is bőven elég lesz.

Mint a legtöbb mai játékos egérnek, a Radon Optónak is inkább programozófelülete, és nem meghajtója van. A mellékelt programmal ezúttal nem sikerült megtalálnunk az egeret valami miatt, sajnos „no mouse” feliratot kaptunk a képünkbe, de úgy tudjuk, hogy semmi sem változott a Radon 3k és 5k ideje óta, tehát a kétlapos menüben a hét gomb programozását és makrózását, illetve az érzékelő felbontásszintjeit találjuk.

Annak idején a hasonló formájú és felbontású Ozone Radon 3k egeret különösen ajánlott címmel illettük, mert nagyon meg voltunk vele elégedve szinte minden téren. Az optikai Opto örökölt minden formával és kivitelezéssel kapcsolatos képességet: szépen tenyérbe simul, fő gombjai és görgője jól járnak, hüvelykujjas billentyűi kicsit kattognak.

Sajnos mozgás terén már nem voltak ilyen jók a tapasztalataink. Addig nem volt semmi baj, míg átlagos rángatási szokások szerint használtuk az egeret, mert szépen, a csúcs Razerek és Logitechek szintjét közelítően tette a dolgát. Amikor viszont egy nagyon hirtelen rántást eszközöltünk, amilyet az alacsony érzékenységgel dolgozó játékosok szoktak, az egér megmakacsolta magát – szó szerint. Pár másodpercre lebénult, mintha a sok mozgási információtól valami puffere hirtelen megtelt volna. Az állás ideje alatt másik egerünkkel vígan vezérelhettük a kurzort, kisvártatva pedig az Opto is életre kelt, úgy dolgozott a következő megtorpanásig, mintha semmi különös nem történt volna. Némi ráncigálás után 1600 dpi fölött túlzott lassulást is tapasztaltunk, amikor picivel a megtorpanós sebesség alatt mozgattuk az egeret; ekkor a megtett útnak csupán a felét mozdulta a kurzor a monitoron, ami szintén kellemetlen.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés