Két terányi csokoládé: Silicon Power PX10 külső SSD

Egy szűk farmerzsebben is elfér a gyártó 1 GB/s-os adatátvitellel kecsegtető meghajtója.

Mérések II., értékelés

A valós felhasználást szimuláló programoknál először a fájlmásolással operáló Diskbenchet bevetve az adattárolóknál megszokott módon egy RAM disk közbeiktatásával mértük meg a PX10 olvasási és írási sebességét. Ennek során egy nagy (27 GB-os) és sok (8888 darab) apró fájlt másoltunk először fel a RAM-ba, majd onnan le a Silicon Power meghajtójára. Az eredmények az alábbi táblázatba kerültek az X1000-rel kapott számokkal együtt:

Silicon Power PX10 2 TB
USB 3.2 Gen 2
Kingston XS1000 2 TB
USB 3.2 Gen 2
Kis fájlok, SSD -> RAM disk 23,10 s 24,22 s
Kis fájlok, RAM disk -> SSD 31,10 s 36,54 s
Acronis lemezkép, SSD -> RAM disk 25,82 s 31,93 s
Acronis lemezkép, RAM disk -> SSD 36,92 s 36,77 s

Az előző oldalakon látottak fényében nem meglepő, hogy a PX10 itt is utoléri, sőt több esetben meg is előzi a Kingston meghajtóját. A különbség kifejezetten a kis fájlok olvasásakor látványos, de igazából egyik esetben sem vall szégyent a Silicon Power terméke.

Utolsó mérésünk a PCMark 10-ben található Storage benchmark, mely különböző, valós felhasználás során készített „felvételek” visszajátszásával operál. A sokféle mérés közül a fájlkezelést választottuk, ami az ilyen nagyméretű, gyors külső meghajtóknál valószínűleg gyakran előkerül, de az összehasonlítás kedvéért bevettük a belső SSD-knél megszokott gépindítás, Photoshop használata és játékbetöltés opciót is.

Az eredményeket böngészve látható, hogy a PX10 ismét szinte minden területen gyorsabbnak bizonyult a vetélytársnál, sőt, a SATA SSD-t is maga mögé tudta utasítani.

Értékelés

Kedvező árairól ismert gyártóként hivatkoztunk a Silicon Powerre, de a PX10 esetén ez a kitétel bizony nem áll meg, a tesztelt meghajtó ugyanis hazánkban drágább, mint a Kingston hasonló tudású terméke. Ez azonban azért nem gond itt, mert a PX10 szinte minden mérésben gyorsabbnak bizonyult, így a magasabb árért rögtön nagyobb sávszélességet is kapunk.


[+]

Hordozhatóságát tekintve a két meghajtó fej-fej mellett halad: mindkettőt könnyen zsebre vághatjuk, a különbség annyi, hogy a Kingston XS1000 inkább a lazább szabású, míg a Silicon Power PX10 a mélyebb, szűkebb zsebekbe passzol jobban. Strapabíróságuk kapcsán megjegyeznénk, hogy az előbbi hivatalosan is megfelel az IP55 követelményeknek, míg az utóbbinál a MIL-STD tesztek teljesítését emelik ki. Mindez azt jelenti, hogy normál körülmények között egyiket sem kell túlzottan féltenünk, de vízbe azért ne ejtsük őket.


[+]

A PX10 esetében jó benyomást tett ránk a dizájn és az alumíniumburkolat is, mely azonban a hosszabb használat során érezhetően melegszik – a hőmérséklet azonban nem ér el olyan szintet, hogy a teljesítmény csökkenésétől kellene tartanunk. A professzionális felhasználók a hardveres titkosítás hiányát kritizálhatják – ez azonban könnyen pótolható szoftverrel is.


Silicon Power PX10 2 TB külső SSD

Wombath

A Silicon Power PX10 2 TB külső SSD-t az Silicon Power bocsátotta rendelkezésünkre.

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés