Xtrfy MZ1 RGB: egy igazán egyedi formavilágú egér

A pehelysúlyú megoldás fölöttébb szűk piacot céloz, de azon belül igencsak a csúcs környékén ólálkodik.

Bevezető, specifikációk

Tavaly nyáron sok emlegetés után végre bemutattuk a jó öreg Ninox Aurora egeret, mint egyik személyes kedvencünket – ez úgy kapcsolódik ide, hogy a megszületésének körülményei elég izgalmasak voltak, mert a bst nicknév alatt ténykedő quaker a játékos közösséggel szorosan együttműködve alkotta meg. Jelen tesztünk alanya, az Xtrfy MZ1 RGB története is a Quake világában gyökerezik, ám ezúttal a formát egyetlen játékos jegyezheti, név szerint Zy Rykoa, alias Rocket Jump Ninja.


[+]

A kisméretű kartondobozt felnyitva túl sok mindent nem találunk: a hatgombos periféria és egy extra tappancsszett (amelyhez jár egy bónusz szenzorgyűrű; ilyen gyárilag nincs felapplikálva) mellett csupán a plug and play beállításokat taglaló információs lap, egy köszönetet nyilvánító kártya és egy matrica lapul. Kiemelve az egeret rögvest feltűnik annak meglehetősen egyedi vonalakkal határolt külleme, ami jelentősen korlátozza a potenciális vásárlók számát – Zy az ujjbegyes fogás elkötelezett híve, és ez meg is látszik a terméken.


[+]

Egyébként az Xtrfy mindenképp tapsot érdemel, mert volt benne elég kurázsi ahhoz, hogy egy normától ennyire elütő dizájnnal kísérletezzen azokban az időkben, amikor a piacra kerülő formákban kevés az abszolút véglet, a cégek inkább olyan kültakarókba pakolják bele a high-end hardvert, amelyekről a korábbi tapasztalatok alapján már sejtik, hogy jól fognak fogyni.

[+]

A látszat elsőre megtévesztő, mert a 111 mm hosszú, 52,5-58,5 mm széles és 36,5 mm magas, 58 grammos MZ1 nem szimmetrikus, hanem jobbkezes használathoz tervezték. A rövid, lapos burkolat a fronttól kezdődően folyamatosan emelkedik, és a tenyértámasz legmagasabb pontja igen közel van a farhoz, ahonnan az ív meredek szögben esik egy nagyot (később majd részletezzük ennek előnyeit). A fő gombok öblös medret kaptak, hogy kényelmesebben pihentethessük rajtuk ujjainkat, és noha a matt borításon tiszteletüket teszik a manapság divatos lukacsok, a komfortosabb fogás érdekében nincsenek mindenhol jelen.


[+]

Ez nem csak az eszköz hátára vonatkozik, hanem a két, fölfelé szélesedő oldalára is, ahol teli műanyag elemek figyelnek azokon a pontokon, ahol az ujjbegyeinket képzelte el a tervező. A készülékház szorosabb markolással picit ropogtatható, ugyanakkor nincs véletlen kattintás; mind az összeszerelési minőségnek, mind a felhasznált anyagoknak jár a piros pont.

[+]

Az eszköz szívét/agyát a jól bevált, 400-tól 16 000 cpi-ig skálázódó, 400 ips-es és 50 g-s PixArt PMW 3389 szenzor adja, és mivel egyáltalán nincs szoftveres háttér, csak nyolc előre tárolt lépcsőből választhatunk a hason lévő gombbal (400, 800, 1200, 1600, 3200, 4000, 7200, 16 000 cpi), az éppen aktuális értékről pedig egy indikátor LED értesít minket. Ha nem díjazzuk az alapértelmezett 1 mm-es LoD-ot, 2,5 mm-esre növelhetjük azt. A belsőt por- és nedvességtaszító réteggel vonták be, így nem kell tartanunk pár csepp kilögybölődött üdítőtől az éjszakába nyúló LAN-ok során.


[+]

A bal és jobb klikkek alá a jelenlegi felsőkategóriás sláger kapcsolók, azaz Kailh GM 8.0-k lettek beforrasztva, pre-travel és post travel nincs sok, míg az oldalsó és a görgő alatti gombok Huano Yellow switch-ekkel dolgoznak. A mechanikus F-Switch encoderrel operáló, gumis textúrázással bevont, fénycsíkkal díszített görgőt kifejezetten halknak neveznénk, de fokozatai (24) jól elkülönülnek egymástól. Persze a variálható (és szintén aszimmetrikus elrendezésű) RGB fények sem maradtak ki, és annak ellenére, hogy a színek/effektek terén a plug and play működés miatt meg van kötve a kezünk (alapszínek, plusz 8 effekt), impozáns párost alkotnak a rágcsáló helyenként áttetsző burkolatával és fő gombjaival.


[+]

Az enyhén megdöntött kábelharangba futó, 1,8 méteres parakábel sokat fejlődött az M42 óta, és úgy véljük, hogy hajlékonyság tekintetében simán párba állítható mondjuk a Cooler Master MM710-esével vagy MM720-aséval, amelyek ezidáig az egyik legkorrektebb gyári vezetéket tudhatják magukénak. A vaskos, virgin grade PTFE talpak felül egy hosszú, alul két kicsi elosztásban kerültek az egér aljára, peremeiket lekerekítették, és alattuk bújik meg a négy csavarfurat. A hason akad még egy érdekesség, az RGB/PR/LOD/F11 feliratokat viselő csúszókapcsoló, amivel a drivermentes testreszabás folyamatát könnyítették meg.


[+]

A két év garanciával értékesített, (kissé mosolyogtató módon) "Zy's Rail"-ként is listázott, picit orrnehéz apparátusért nagyjából 28 000 forintot kérnek el a kasszánál, ám mielőtt valaki felhúzná a szemöldökét, előre megsúgjuk, hogy ez az összeg, ha nem is 100 százalékig, de azért jobbára indokolt.


[+]

Főbb paraméterek
Xtrfy MZ1 RGB
Méret (h x szé x ma) 111 x 52,5-58,5 x 36,5 mm
Szenzor PixArt PMW 3389 (400 ips, 50 g)
Felbontás 400-16 000 cpi, fixen letárolt lépcsők
Gyárilag tárolt felbontások 400/800/1600/3200/4000/7200/16 000 cpi
default: 1600 cpi
Processzor 32 bites ARM
Belső memória van
Gombok száma 6
Mikrokapcsolók bal és jobb klikk: Kailh GM 8.0
görgő alatti gomb: Huano Yellow
oldalgombok: Huano Yellow
Encoder mechanikus F-Switch
Tömeg 58 gramm (kábel nélkül)
USB frissítési frekvenciája 125/500/1000 Hz
default: 1000 Hz
Kábel fix, 1,8 méteres parakábel
RGB van
Szoftver nincs
Gyártó honlapja www.xtrfy.com
Termék honlapja Xtrfy MZ1 RGB
Garancia 2 év
Ár kb. 28 000 forint

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Xtrfy

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés