Hirdetés

Stílusos Logitech billentyűzetek

diNovo Notebook billentyűzet

A személyi számítógép már jó ideje nem az a rusnya, búgó, morgó doboz, ami régen volt. Ahogy szélesedik a felhasználóközönség, úgy nőnek az igények a megjelenéssel szemben is. Akinek hobbija a számítógépe, többnyire szeretné, ha nemcsak gyors, hanem szép is lenne. Egy reprezentatív irodában szintén fontos a küllem, és a fokozatosan nappalinkba is beköltöző számítógépeknél is jó pont, ha nem egy ronda bézsszínű billentyűzet-egér páros van hozzájuk.

Mai tesztalanyaink, a Logitech diNovo készletei elsősorban az egyedi megjelenésre építenek, amit igényes kivitellel és néhány extra funkcióval támogattak meg. Az első diNovo már több éve a piacon van. Azért most vettük elő, mert nemrégiben jött egy új modell, és nagyjából most látjuk elérkezettnek az időt ahhoz, hogy nem éppen olcsó, de sikkes billentyűzet és egér párosokkal foglalkozzunk. Az aktuális játékkonzolok – PlayStation 3 és Xbox 360 – már támogatják az ilyen beviteli eszközöket, egyre több a notebook, melyekhez néha jól jöhet egy kényelmesebb billentyűzet, és egyre többen kezdik a számítógépet a nappaliban multimédiás központként is használni.

Hordozható számítógépekhez készült a Logitech diNovo Cordless Desktop for Notebooks. Természetesen vezeték nélkül kommunikál a számítógéppel. Dobozában rengeteg mindenfélét találtunk, egyebek mellett hat darab AA-s elemet, egérnek való tokot, kicsi adóvevőt és valamit, ami legjobban tudományos zsebszámológép borítójára hasonlított.

Első pillantásra látszik, hogy itt a megjelenés volt a fő szempont. Ugyan a formaterv már lassan öt éve készült, még ma is nagyon stílusosnak és elegánsnak hat a diNovo. Vékony, lapos, billentyűi alig magasabbak, mint a noteszgépekéi, de mégis jól használhatóak. A kiosztással sem variáltak túl sokat. A felső funkcióbillentyűket kicsit közelebb költöztették egymáshoz, hogy az Esc és az F1 közé beférjen még egy gomb, mellyel tizenkét gyakran használt funkció érhető el, így végre az F12 is jó valamire. Némi teret nyertek a másfélszeres sélességű Backspace, a szűkített Enter és a rövidebb jobb Shift környékén. Bár a feliratozás angol, megvan az Í gomb is, a bal Shiftet jelentősen megrövidítve. Átvariálták a kurzorgombok fölötti hatost is. Szerencsére a Home/End és a Page Up/Page Down páros a régi maradt, csak a Delete-et növelték az Instert rovására. Az utóbbi egy lépcsővel feljebb költözött, kiütve a ritkán használatos Scroll Lockot. Nincs numerikus pad, vagyis van, de külön. Mindjárt meg is mutatjuk.

Visszatérve a formához. Biztosan olyan ember tervezte, aki ismeri a szakma csínját-bínját, mert az alsó, ölben gépelésnél szinte elengedhetetlen fekete részt vizuálisan egy fölső, gyakorlatilag kihasználatlan ezüstös sávval ellensúlyozta. Nélküle a diNovo kisebb és ugyanolyan használható maradna, de látványra nem lenne kerek a történet. Az elsősorban szintén látványelemnek számító oldalsó toldásokkal már elég nagy a diNovo. Alább látható, hogyan viszonyul egy átlagos billentyűzethez – és mennyivel szebb nála.

Az oldalsó betétekbe azért elhelyeztek néhány extra kezelőszervet, de csak annyit, hogy az elegancia megmaradjon. Jobbra alul van egy médialejátszó kör négy gombbal és egy ötödikkel kiegészítve. Fölötte a hangerőszabályzó három gombja lakik. A másik oldalra négy különböző méretű gomb került. A felső elaltatja a gépet, alatta a kezdő weboldalunkra ugorhatunk, majd jön a levelezőkliens és a kereső kapcsolója.

Alulról is letisztult a diNovo. Van két kis kihajtható lába, és pár ábrája a csatlakoztatás mikéntjéről. Az egész felület kemény műanyagból van, tehát ölbe véve csúszkálni fog egy kicsit.

Alapvetően rettenetesen vékony és sikkes a diNovo. Bár felső része kissé kidomborodik – valószínűleg formai válaszul a csuklótámasz esésére – a billentyűs rész teljesen sík. A pici lábak nem sokat változtatnak ezen a helyzeten.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés