Hirdetés

Milyen lett az LG webOS 2.0, új smart rendszer?

WebOS 2.0

Az LG a tavalyi évben mutatta be forradalmi, webOS operációs rendszerre épülő okostévérendszerét, mely új színt hozott ebbe a világba. A vállalat féltéglát vetett az állóvízbe azzal, hogy elrugaszkodva a sémáktól minden korábbinál puritánabb, átláthatóbb, és könnyebben kezelhető szisztémával állt elő, amely bizonyos keretek között még személyre is szabható.

Azt, hogy az LG ezzel nagyon jó irányba indult el, mi sem bizonyítja jobban, hogy az összes nagy vetélytársuk lecseréltea 2014-es televízióiban használt smart rendszerét, és mindannyian egy olyan vonal mellett tették le a voksukat, ahol az egyszerűség, gyorsaság nagyon nagy szerepet játszik, legalábbis elméletben. Annál nagyobb elismerés talán nem is kell, hogy az ősi rivális, a Samsung konkrétan egy webOS-re nagyon-nagyon hasonlító megoldással lépett színre a Tizen személyében.

Teszttévét egyelőre még nem kaptunk, ám a tavalyi évhez hasonlóan az LG hozzájárult, hogy főhadiszállásukon próbáljuk ki a webOS 2.0-t. Ehhez a vállalat egyébként 2015-ös termékpalettájuk egyik csúcskészülékét, az 55 hüvelykes, UHD felbontású, akusztikus talppal és 4K IPS panellel ellátott 55UF950-t bocsátotta rendelkezésünkre. A tv maga egy nagyon penge darabnak tűnik, ígéretet kaptunk rá, hogy majd tesztelhetjük is.

Sok minden maradt a régiben

A bekapcsolást követően két dolog tűnt fel azonnal. Az egyik, hogy a korábbinál némiképp gyorsabban állt fel a rendszer, mindössze 2-3 másodpercre volt ehhez szüksége, a másik pedig, hogy a grafikus kezelőfelület kinézetén és struktúráján nem sokat változtattak. Tehát a különféle beállítások, funkciók továbbra is többnyire úgy érhetőek el, illetve módosíthatóak, hogy közben látható az éppen futó film, tévéadás vagy játék. A jobb felső sarokban megbúvó ikonokkal hívhatóak elő a rendszerbeállítások, illetve a bemeneti vezérlő.


A felső információs sáv tájékoztat az aktuális bemenet vagy forrás típusáról, alura kerültek a különféle funkciókat, szolgáltatásokat, így például a médialejátszót, a különféle netes alkalmazásokat, a kislexikont, EPG-t, bemeneteket, Miracastot stb. tartalmazó kártyák. Ezeket a felhasználó tetszése szerint hozzáadhatja vagy eltávolíthatja a kezdőképernyőről, azaz így tényleg csak azok jelennek meg, amelyek nekünk hasznosak vagy fontosak. A multitasking nagyon jól működött már az előző verzióban is, és itt is kifogástalanul teljesített ez a funkció, melynek segítségével pillanatok alatt vissza lehet térni a korábban használt alkalmazásokhoz, tévécsatornákhoz, weboldalakhoz.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • LG

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés