Hirdetés

Komfortos páros

Hardverben (is) nagy

A számítástechnika az utóbbi fél évtizedben számtalan innovatív, fejlett technológiával örvendeztetett meg minket, melyek közül az egyik legjelentősebb újítás (eredetét tekintve legalábbis) éppen nem a hardverfejlesztő mérnökök agyából pattant ki. A legkülönfélébb feladatokat ellátó vezeték nélküli (rádióhullámokkal kommunikáló) perifériák ma már szép számmal állnak a vásárlók rendelkezésére, ráadásul a technológia manapság már anyagi szempontból sem tekinthető elérhetetlennek, nem csoda hát, hogy egyre többen szabadulnak a drótok jelentette kötöttségektől.

A vezeték nélküli forradalom a hálózati perifériák mellett leginkább a beviteli eszközök piacára gyakorolt jelentős hatást; a drótok elhagyása az egereknél és billentyűzeteknél ugyanis mindenki számára kézenfekvő előnyökkel jár. Manapság tehát szinte mindegyik jelentős gyártó kínálatában megtaláljuk a rádióhullámokkal kommunikáló beviteli eszközöket, mindemellett számos cég kínál kombó megoldásokat (Desktop Set), ezzel valamelyest megkönnyítve a választást, ráadásul a billentyűzet és egér egy csomagban megvásárolva többnyire olcsóbb megoldásnak is bizonyul, mintha külön-külön szerezné be az eszközöket a felhasználó.


Microsoft hardver 22 évvel ezelőtt...


...és napjainkban

A Microsoft nevét legtöbben a különféle Windows operációs rendszerekkel, illetve az azokhoz fejlesztett irodai, vállalati alkalmazásokkal hozzák összefüggésbe. Pedig a redmondi óriásnak része egy hardverfejlesztő részleg is, amely világszínvonalú beviteli eszközöket tervez, így a Microsoft nevével fémjelzett egerek és billentyűzetek többnyire a kényelemes és minőségi eszközökre vágyó, igényes felhasználók asztalán találhatók meg igen szép számmal. A vállalat ráadásul különös figyelmet fordít az ebben a szegmensben lényeges szerephez jutó ergonómiára, gondoljunk csak az évekkel ezelőtt megjelent, a maga idejében teljesen egyedi Natural Keyboard-ra, vagy az Intellimouse Explorerre.


Először magyarul

Ami a billentyűzeteket illeti, nekünk, magyar felhasználóknak eddig kissé keserű szájízt kölcsönzött, hogy a számtalan eddig forgalomba került modell közül mindössze egy tartalmazott magyar ékezetes karaktereket (a tavaly év végén megjelent Multimedia Optical Value Pack klaviatúrája), így aki eddig Microsoft billentyűzetet vásárolt, az vagy vakon gépelve kellett használja, vagy kénytelen volt matricákkal elcsúfítani a gombokat.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Előzmények

Hirdetés