Űrhajó vinyóból, kifutó technológiák, házépítés

TGIF

Eheti lazulós egyvelegünket kezdjük egy tökéletesen haszontalan szerkezettel, amely nem túl meglepő módon a ThinkGeek virtuális polcain bukkant fel. Legújabb USB-s kütyüjük a Squirming Tentacle nevet viseli, ami magyarul vonagló csápot jelent – ezek után nem remélhet sok jót az ember...

A méretes zöld polipkarszerűség semmilyen hasznosnak mondható funkciót nem lát el, vagyis nem tárol adatot, nem rejt antennát, csupán annyit tesz, hogy az USB portból felvett áramtól ficánkolni kezd. Akármennyire is próbálkoztunk, tényleg semmi értelmét nem látjuk a csápoknak, esetleg arra jó, hogy a magára hagyott számítógéptől elriasztja a kíváncsi barátnőket, testvéreket.

Aki viszont nem tud betelni a látvánnyal, az egy USB hub segítségével orgiává fokozhatja a táncos gyönyört. Arra azért még kíváncsiak lennénk, hogy tekergőzés közben mégis milyen hangot produkál, ami kánonban akár már idegtépő is lehet. A vonagló csápért 24,99 dollárt kérnek.

Egy érdekes zajkeltő koncepció is napvilágot látott a közelmúltban, ami a New York-i székhelyű Ray Kingston cégtől származik. A Sneaker Speaker valójában nem valami bonyolult eszköz, mert egy egyszerű, Bluetooth képes hangszóróról van szó, amit egy pántos mechanikával bármilyen lábbelire pillanatok alatt fel lehet varázsolni. Az ötlet hallatán egyből a nyilvános helyen elkövetetett mobiltelefonos muzsikálás bűntette körvonalazódik lelki szemeink előtt, ahogy ez az ördögi masina egy újabb szintre emeli ezt az exhibicionista, sokszor a társadalom számára roppant terhes tevékenységet.

Mentségükre legyen mondva, hogy a cég névadóját, Ray Kingstont teljesen más erők motiválták, ugyanis 14 évig a Sony berkeiben tevékenykedett tervezőként, és most úgy gondolta, visszatér a gyökerekhez. Valószínűleg a 80-as évek boom boxos nosztalgiája lett úrrá rajta, amit viszonylag hirtelen elsöpört a walkman-ek berobbanása, bár a célközönség és maga a cél sem azonos. A koncepció megvalósításának éppen semmi akadálya, azonban lehet, hogy a társadalom még nem elég érett felelősségteljes használatához.

A két sokkoló ötlet után jöjjön egy kis kikapcsolódás: ki szeretne a számológépén Portallal játszani? A kérdés teljesen komoly, ugyanis Builderboy2005 elkészítette a Portal Prelude számológépes változatát. Futtatásához természetesen komolyabb tudományos gépre van szükség, egészen pontosan egy Texas Instruments Ti-83 vagy Ti-84 szériás modellre.

A játék összesen 38 termet tartalmaz, de a beépített pályaszerkesztő segítségével akár teljesen egyedi megmérettetéseket is készíthetünk. Persze megjelenése pontosan azt nyújtja, amit egy számológéptől elvárhatunk, de maga a gondolat, hogy egy alapvetően nem kifejezetten szórakoztatásra termett eszközön egy népszerű játék leegyszerűsített változata fut, már önmagában örömteli.

Végül heti TGIF válogatásunkat egy, már szinte művészeti értéket képviselő alkotással zárjuk. Daniel Shankalonian egy meghibásodott, régi merevlemez, egy notebookbillentyűzet és egy halott alaplap alkatrészeit felhasználva egy olyan híres csillaghajót modellezett le, amely nemcsak Star Trek rajongóknak lehet ismerős.

A USS Enterprise tányérformáját mi más is adhatná vissza jobban, mint néhány merevlemeztányér, sőt a HDD házából és egyéb informatikai hulladékból még egy stílusosan passzoló állványt is készített, hogy amikor éppen nem repteti a „kapitány”, akkor se heverjen az esetlenül, „szárnyaszegetten” az asztalon.

Szerencsére azonban a Star Wars rajongók sem maradnak újrahasznosított látványosság nélkül.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés