Hirdetés

DeepCool LS720: AiO a kánikulában

Itt a kínai gyártó új kompakt vízhűtése, ki is próbáltuk, hogy teljesít egy hőhullám közepén.

Bevezető, külső, tartozékok

Még nyár elején mutatta be a DeepCool új generációs kompakt vízhűtéseit, melyek közül a csúcsot a három darab ventilátorral és 360 mm-es radiátorral szerelt LS720 képviseli. Ebben megtalálhatjuk a gyártó negyedik generációs mikrocsatornás hűtőblokkját, kapunk ARGB-s ventilátorokat, tüköreffekttel megbolondított, cserélhető fedlapos blokkot és öt év garanciát. De a puding próbája az evés, úgyhogy lássuk, mire képes egy tuningolt processzor tetején!

Dizájn

Bekapcsolás és az ARGB effektek használata nélkül a DeepCool LS720 egy átlagos AiO vízhűtésnek tűnik, mely 74 x 86 mm alapterületű, 57 mm magas hűtőblokkal rendelkezik. Ez a blokk igényesen kivitelezett talpban végződik az egyik oldalon, melynek sem felületi érdességét, sem síkságát nem érheti kritika.

Azt már inkább, hogy a DeepCool gyárilag felkent hűtőpasztával szállítja, tehát nem kapunk tartalékot, átszerelés esetén nekünk kell gondoskodni róla. A blokk tetején egy két elemből álló tükröződő rész fogad bennünket, ebből a középső rész forgatható (így a logó mindig a jó irányba áll), illetve kipattintható és a csomagban talált sima fehér változattal helyettesíthető. Utóbbit mi magunk szabhatjuk testre általunk gyártott matricával – az ehhez szükséges sablonfájl letölthető a gyártó oldaláról. Kikapcsolva ugyan nem látszik, de ez a része a hűtésnek ARGB LED-eket kapott, melyek a tükörrel együtt „végtelen alagút” effektet kínálnak szivárványos színekkel megbolondítva.


[+]


[+]

A hűtőblokk oldalán forgatható, de nem oldható 90 fokos csatlakozókon keresztül távoznak a szövetburkolatba öltöztetett, átlagos vastagságú csövek, melyek 41 cm hosszúak, és a radiátor oldalán szintén fix csatlakozókban végződnek. Kellemes extra, hogy a DeepCool a csövek kordában tartásához két műanyag klipszet is mellékel. De nem ez az egyetlen, amivel a cég igyekszik minimalizálni a vízhűtések okozta kábel- és csődzsungelt, a ventilátoroknál is kihasználta a láncba fűzés lehetőségét.


[+]

A ventilátorok hárman vannak és a cég FC120 szériájából kerülnek ki. Érdekessége, hogy az egyes légkavarókból nemcsak egy kábel lóg ki a ventilátor és a világítás csatlakoztatására, hanem egy ezzel kompatibilis csatlakozósor is található rajta, így a sorban egymás mellé szerelt példányokat egyszerűen „egymásba dughatjuk”. Ez az LS720 esetében azt jelenti, hogy az mellékelt három ventilátort egyszerűen sorba csatlakoztatjuk, és csak a harmadikat kell az alaplapba kötni.

Negyedikként a pumpát is hozzáköthetjük ilyen módon a ventilátorokhoz (az erre szolgáló vezeték épp elég hosszú ehhez, és a mellékelt klipszekkel a csövek mellett el is rejthetjük), így minimalizálhatjuk a kábeldzsungelt. Az egész rendszer „meghajtása” a pumpa esetében egy standard háromtűs konnektorral történik, míg a ventilátorok a forgáshoz szükséges energiát SATA tápcsatlakozóból nyerik. A fordulatszám vezérlése és visszajelzése a standard négy tűs PWM konnektoron át lehetséges, az ARGB világítást pedig az alaplapról tudjuk vezérelni.

[+]

Tartozékok

Mint említettük, az LS720-hoz viszonylag sok extra jár: két klipsz a csővezetékek rendezéséhez, többféle csatlakozóval felszerelt kábeladapterek, illetve egy olyan rögzítési rendszer, mely gyakorlatilag minden szóba jöhető foglalattal kompatibilis – ide értve az AMD sTR(X)4-et és a még csak érkező AM5-öt is. Természetesen az LGA1700 és LGA1200 sem hiányzik a kínálatból, a kompatibilitás tehát kiváló.


[+]

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés