Hirdetés

Acer Nitro 5 AMD processzorral: nitroglicerin

Bár olcsóbb házba bújtatták, a Ryzen 9 5900HX-re és RTX 3080-ra épülő konfiguráció egy kőkemény gamer notebookot sejtet.

Bevezető, dizájn

Az Acer játékra szánt notebookjai között a Predatorok képviselik a csúcskategóriát, míg a középkategória elvileg a Nitro sorozat birodalma, ezonban előfordulhatnak olyan konfigurációk, melyeket nem lehet ez alapján az osztályzás alapján elhelyezni a termékpalettán. Ezek közé tartozik tesztalanyunk is, az AN515-45-ös modell, mely kívül ugyan a Nitro 5 burkolatát kapta, belsejében viszont a Predatorokat megszégyenítő hardver található.

Külső

A notebook külsejére nem térnénk ki hosszabban, mert nem különbözik radikálisan az Intel platformra épülő Nitro 5, az AN515-55 megjelenésétől, melyet tavaly ősszel volt szerencsénk kipróbálni. Eltérések persze vannak, így például a tapipadon nincs piros keret, a hátsó, színes berakás pedig sokkal metálosabb fényezést kapott. A fő dizájn azonban továbbra is egy visszafogott, de azért nem teljesen „kocka” formát követ, lecsapott sarkokkal és a fedlapon némi horpasztott mintázattal.


[+]

A burkolat jórészt műanyagból készül, erről már többször is ejtettünk szót, hogy az Acer ehhez a Predatoroktól való megkülönböztethetőség miatt is ragaszkodik. Az összerakás ettől még teljesen rendben van, a gépház kellően merev. Amivel ezen a téren nem voltunk elégedettek, az inkább a kijelző, mely ugyan kellően masszív zsanérokon fordulhat el (és egy kézzel is mozgatható), viszont kissé hajlékonyabb az ideálisnál.

[+]

Az alsó burkolatot az Acer nem az otthoni bővítéshez szabta, de azért nem is gátolja: a csavarok eltávolítása után a belső hozzáférhetővé válik, és így nemcsak a hűtés kitisztítása intézhető el, de cserélhetjük és bővíthetjük a háttértárat és a memóriát is. Az előbbivel kapcsolatban megjegyeznénk, hogy nemcsak egy NVMe SSD-t, de egy standard 2,5”-es meghajtót is beszerelhetünk, az ehhez szükséges adapterkábel pedig megtalálható a notebook dobozában.


[+]

Csatlakozók területén a kínálat átlagosnak mondható: négy USB port áll rendelkezésre, ezekből három Type-A, egy pedig Type-C konnektort használ. Az utóbbi, illetve a Type-A változatokból az egyik USB 3.2 Gen2 sebességet, a maradék kettő pedig USB 3.2 Gen1 sebességet kínál. Ezeken felül egy klasszikus HDMI interfészt, kombinált analóg hangcsatlakozót és Gigabit Ethernetet kapunk.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Acer

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés