Tavaszi hardvervásár

Processzorok és házak



A cikkben közölt árakat nagykereskedelmi partnereink listái alapján képeztük kiskereskedői haszon és 25% áfa hozzászámításával. A bemutatónkban szereplő termékek – többek között – a nagykereskedelmi partnereink weboldalain feltüntetett kiskereskedésekben vásárolhatóak meg. A számítástechnikai termékekre a legtöbb esetben 2 év garancia vonatkozik, az eltérő garanciaidőket külön közöljük.

Eljött az ideje az Intel menetrendszerű frissítésének a processzorok felső kategóriájában. A csúcsra nemrég érkezett meg a szokás szerint ezer dolláros király, ami most éppen a hatmagos Gulftown lett. A Core i7-980X Extreme Edition Lynnfield-alapú (ami továbbfejlesztett Nehalem), de LGA1366 foglalatba illeszkedik. Hat, virtuálisan tizenkettőnek látszó magja mellett hatszor 256 kB másodszintű és 12 MB harmadszintű gyorsítótár dolgozik, órajele pedig 3,33 GHz, akárcsak az eddigi csúcstartó Core i7-975 Extreme Editioné. Teljesítményét az AMD legerősebb processzorai sem tudják megközelíteni, többek között ezért is kínálhatja az Intel ilyen drágán. A dobozos, három év garanciás verzió hazai ára nagyjából 275 000 forint. Lejjebb, a négymagosoknál az árak nem változtak, csak az órajel növekedett. Most a 3,06 GHz-es Core i7-950 helyett 3,20 GHz-es Core i7-960-at, a 2,66 GHz-es Core i7-920 helyett pedig Core i7-930-at vehetünk 155 000, illetve 78 000 forintért.


Intel Gulftown - az első hatmagos

Három érdekes házat mutatunk be a Raidmax kínálatából. Az elsőt Chameleonnak hívják, és ugyan a színét nem, de az előlapjának a megjelenését változtatni tudja. Homlokzatát három, mágnesesen tapadó panel alkotja, melyekre háromféle mintát tehetünk fel: oroszlánosat, halálfejeset és lángokkal díszítettet. További extra az oldallapra helyezett méretes ablak, melyen keresztül jól mutat majd a hátsó, LED-es ventilátor fényével megvilágított hardver. A Raidmax Chameleon miditorony, ennek megfelelően 482 mm mély és 445 mm magas, belsejében négy 5,25”-os, két kívülről elérhető, illetve négy belső 3,5”-os bővítőhely van. Alaplapból legfeljebb ATX formátumút tud elnyelni, a tápot pedig fölülre kell helyezni. A háromarcú, ablakos ház vételára 13 640 forint.

Nem új, de nagyon látványos darab a Raidmax Iceberg. Minden részlete 3 mm vastag alumíniumból készült, az előlapján és a tetején pedig még több könnyűfémet használtak. A plafonra nemcsak egy hatalmas bordát imitáló betét, hanem két kéken világító, 120 milliméteres ventilátor és egy adag csatlakozó is került. További fényes lapátkerekeket találunk az előlap alján és a hátlapon. A 482 mm magas és 535 mm mély doboz nagyon kényelmesen szerelhető, művünket pedig az oldalsó ablakon keresztül szemlélhetjük meg. A teljesen alumíniumból készült Raidmax Iceberg nem éppen olcsó, 42 675 forintért vásárolhatjuk meg.

Nagyjából feleennyibe kerül, de lényegesen kisebb is a Raidmax Icecube, mely szintén alumíniumból készült. Speciális, kisméretű dobozkáról van szó, ami 425 mm mély és 310 mm széles, de csak 244 mm magas. Aljába microATX alaplapot tehetünk, melybe beleférnek a teljes magasságú bővítőkártyák. Föléjük került a hagyományos, ATX formátumú táp, ebből a szerelés megkönnyítése érdekében célszerű moduláris kábelezésűt választani. Építkezésnél praktikus részlet lehet a kihúzható alaplaptálca. A szokatlan formájú házba két 5,25”-os és nem kevesebb mint öt 3,5”-os meghajtót tehetünk. Utóbbiak közül egy érhető el az előlapról, a maradék négyet pedig rezgéscsillapító gumival párnázták ki.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Hirdetés