Hirdetés

Tandemes lézerfestő

Irodai lézershow

Miközben az otthoni használatra szánt nyomtatók funkciójukat tekintve elsősorban a házi fotólaborok szerepét töltik be, szép lassan ebbe a szegmensbe is kezdenek utat törni maguknak a lézernyomtatók, melyek minden eddiginél kedvezőbb árral és nyomtatási költségekkel próbálják magukhoz csábítani a vevőket. A sokszor vitatható minőséget produkáló színes tintasugaras nyomtatók mellett egyre több, olcsónak mondható színes lézer tűnik fel ezen a piacon, ezzel is mintegy jelezvén; a színes nyomtatás manapság már korántsem luxus.

Csekély nyomtatási mennyiség mellett a lézertechnológia nem feltétlenül jelent kedvező megoldást, a nyomtatók ára azonban nem csak az otthoni szegmensbe szánt típusok esetében mutat látványos mélyrepülést. Ékes példa erre jelen bemutatónk tárgya, a Konica Minolta magicolor 5430DL típusú színes lézernyomtatója, mely közel 340 000 forintos bruttó fogyasztói árral debütált tavaly szeptemberben, jelenleg azonban alig kerül többe 200 000 forintnál.


[+]

A Konica Minolta színes lézere tudását és kedvező árát figyelembe véve ideális választás lehet kis- és közepes méretű vállalkozásoknak. Ezen a területen meglehetősen erős konkurenciával kell szembenéznie a gyártónak; az irodák falain belül ugyanis szinte megállíthatatlanul terjednek a multifunkciós egységek, melyekkel szemben hatékony fegyver lehet az alacsony beruházási költség és gyors nyomtatási sebesség.


Polimerizált gömbszemcsék szemben a hagyományos megoldással

Az 5430DL tulajdonképpen mindkét fent említett erényt magába foglalja, ráadásul kitűnő minőségű nyomatokat ígér, melyre egyrészt biztosítékot jelenthet a 2400x600 dpi-s maximális felbontás, másrészt a polimerizált gömbszemcsés festékező. Utóbbiról annyit érdemes tudni, hogy a polimerizált festékrészecske méretét tekintve körülbelül fele a hagyományos festékezőkben tárolt részecskéknek, ráadásul azokkal ellentétben szabályos gömb alakú, így elvben egyenletesebb nyomtatást biztosít.


A papír útja a nyomtatóban

Az egység úgynevezett tandem rendszerű színes lézernyomtató, ami a gyakorlatban annyit takar, hogy a nyomtató egyszerre viszi fel mind a négy színt (sárga, magenta, kék, fekete) a képátíró (transzfer) szalagra, ami azt eredményezi, hogy a fekete-fehér és a színes nyomat pontosan ugyanannyi idő alatt készül el. Ez az idő a gyári adatok szerint egyébiránt körülbelül három másodperc, felbontástól függetlenül. A kifogástalan eredmény érdekében a készülék mindeközben méri a denzitást, a légnedvességet, a gép belső hőmérsékletét, a papír nedvességét, a légnyomást és a transzfer görgő vezetési tulajdonságait (tisztaságát), és ezek alapján kalibrálja a nyomtatási műveletet.


Középpontban a processzor [+]

A kategóriájában gyorsnak számító nyomtatási, illetve feldolgozási sebesség többek közt a Konica Minolta 5430DL-ben található, 200 MHz-es órajelen ketyegő ARM processzornak köszönhető, mely mellé alapkiépítésben 64 MB memória kerül (ez a mennyiség kibővíthető egy 512 MB-os RAM-modullal maximum 576 MB-ra). Szintén alapfelszereltség a hálózati interfész, az USB port, illetve a 250 lap tárolására alkalmas papírkazetta, melybe 60-210 g/m2 súlyú papír kerülhet (a géphez kiegészítőként vásárolható további két, 500 lapos papírtálca, illetve duplex egység).

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • Samsung SPP-2040, a digitális fotólabor

    A koreai gyártó első hordozható, PC nélkül is elboldoguló, hőszublimációs nyomtatóját próbáltuk ki.

  • Kompakt multifunkciós profiknak

    Bemutatjuk a Konica Minolta vadonatúj multifunkciós lézernyomtatóját, a magicolor 2480 MF-et.

  • Fényképnyomtatás lézerrel

    A lézer- és a fotónyomtatók sokáig két teljesen különálló műfajt képviseltek. A Konica Minolta magicolor 2450 színes lézerprinter elmossa a határokat.

  • Nyomda az iroda sarkában

    A Konica Minolta mc7450 jóvoltából nem feltétlenül kell többé nyomdához fordulni, ha gyorsan, kis példányszámban kell nyomdai minőségű színes printeket produkálni.

Előzmények

Hirdetés