Predator Orion 7000 PC: helyből felszáll

Az Acer asztali számítógépe ötletes és egyedi házba került, de magas ára sokakat elriaszthat.

Bevezető, dizájn

Nincs könnyű helyzetben az Acer (vagy bármelyik másik gyártó), ha asztali PC-t szeretne eladni régiónkban: az általában nyugati pénztárcára szabott áraik ritkán versenyképesek az otthon összeszerelt konfigurációkkal, de még a boltok által összeállított számítógépekkel sem. Ár/érték arányban tehát biztos nem fog az élen végezni a most tesztelt Orion 7000 számítógép, melyet a gyártó elsőként frissített tavaly az Alder Lake H processzorokkal, de egyedi kinézetével mégis vevőre találhat ott, ahol érdekes dizájnja és a gépház nyújtotta extrák is számítanak a nyers erő mellett.

Dizájn

A Predator Orion 7000 számára az Acer egy egyedi külsejű, méretes (505 x 219 x 485 mm-es) toronyházat választott, aminek elején egy üveggel burkolt, oldalt pedig rácsos szellőzővel ellátott „kiugróban” csücsül a gyártó két darab 14 cm-es FrostBlade 2.0 ventilátora. Mondanunk sem kell, hogy ezek a légkavarók ARGB világítást kaptak, így bekapcsolt állapotban már messziről felhívják magukra a figyelmet, illetve megvilágítják a körülöttük helyet foglaló légterelő elemeket is (melyekről gyanítjuk, hogy inkább optikai tuningként funkcionálnak). Jutott világítás az előlap tetején lévő Predator logónak és a felső oldalon található bekapcsológombnak is, de ezeknél be kell érnünk a világoskék színnel.


[+]

Segít a szellőzésben a fedlap is, ahol fémhálót találunk, mely a szűrő szerepét is betölti. Az előlappal ellentétben ezt a pucoláshoz könnyedén el is távolíthatjuk egy hátul, rejtve meglapuló retesz benyomása után. Előtte maradt hely a csatlakozóknak, itt összesen négy USB 3.2 Gen1 sebességű portot találunk (egy Type-C, három Type-A felosztásban), de elfért itt két 3,5 mm-es jack aljzat is. Különlegesség a gombnyomásra kiugró 2,5”-es fiók, melybe például SATA SSD építhető be. Mivel standard Type-C konnektor biztosítja a kommunikációt, így ezt a fiókot külső meghajtóként bárhova elvihetjük, nem csak egy másik Orion 7000-rel használható adatcserére.


[+]

A gép bal oldalára edzett üveg oldalpanel került, melyen keresztül ráláthatunk a függőlegesen beszerelt VGA mellett az ARGB világítással rendelkező pumpára (az Orion 7000-ben kompakt vízhűtés dolgozik) és a hátulra került 12 cm-es FrostBlade 2.0 ventilátorra is. Nem hiányzik a fény az alaplapról sem, de a prímet a ventilátor viszi, mely nyolc ARGB LED-et tartalmaz, és a mellékelt PredatorSense szoftverben szabható testre az alaplapi világítással és a hűtőblokk LED-jeivel egyetemben. Az edzett üveg oldalpanelt gyárilag csavarok és rugós retesz rögzíti – ha sokat szeretnénk turkálni a gépben, akkor az előbbiek el is távolíthatók, és akkor a retesszel tudjuk szükség esetén zárni-nyitni a gépházat. A jobb oldalon fém oldalfalat találunk, itt nincsenek trükkök, a megszokott módon két csavar tartja zárva.


[+]

A gép alján egy hátrafelé kihúzható szűrő foglal helyet, ez csökkenti a tápegység ventilátorára jutó por mennyiségét. Hátul természetesen elsősorban a csatlakozók az érdekesek – ezen a téren az átlagos alaplapokhoz képest igen visszafogott a kínálat, hiszen csak hat USB portot (egy Type-C USB 3.2 Gen 2x2 sebességgel, három Type-A USB 3.2 Gen 2 sebességgel, illetve két USB 2.0) találunk a listában. Ezeket 2.5Gbps-os hálózati port és analóg hangcsatlakozók egészítik ki. A grafikus kimenetet teljes egészében a videokártya biztosítja három darab DisplayPort és egy HDMI kivezetés formájában.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Acer

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés