Nikon Coolpix S230 - az első fecske

Megjelenés, ergonómia

Már nem egy érintőképernyős fényképezővel volt dolgunk, ám ennek ellenére - vagy pont emiatt - már kíváncsian vártuk a Nikon újoncát. A Coolpix S230 a belépőkategóriába sorolható, de nem mindennapi vezérelhetősége miatt mégis különlegesnek számít.

A fényképezőgépet elegánsan visszafogott design jellemzi. Mindenhol letisztult vonalak, sehol egy éktelenkedő, kilógó, az összképet megzavaró elem.
Az előlapon krómban csillogó gyűrű öleli a háromszoros átfogású optikát - a kis vaku elhelyezése jó, nagyobb kezű felhasználók sem fogják véletlenül eltakarni.

A hátlapon a háromhüvelykes kijelző mellett csak két gomb található: a felsővel kiválasztható a használni kívánt séma, az alsóval pedig elindíthatjuk a képvisszanézést.
A kis fémes csík a hátlap jobb felső sarkában a vázat tartó kéz hüvelykujjának támasza. Hihetetlen, de kényelmes fogást tesz lehetővé!
Ha a vaku kis visszajelző LED-je világít, akkor bevetésre kész a villanó.

A készülék baloldala teljesen sima, míg a jobboldalon is csak a csuklópánt befűzési helyét találhatjuk.

Alul a műanyag állványmenet mellett egy kis ajtó mögé bújtatva a mikró USB csatoló található. A nagyobbik fedlap mögött a Li-Ion akku és a memóriakártya nyílása kapta helyét. Ez a filigrán ajtócska kísértetiesen hasonlít a korábban bemutatott Kodak M420 készüléknél látotthoz, sőt, a váz aljának elrendezése is ezt a fényképezőt idézi. Csak nem?..

Mindig örülünk neki, ha billenőkapcsoló helyett zoomgyűrűt alkalmaz a gyártó. Az exponálót körbeölelő gyűrűvel ugyanis sokkal kényelmesebb zoomolni, mint más megoldásokkal (szerintünk). A bekapcsoló gomb süllyesztett, szinte csak körömmel nyomható meg, s bekapcsolt állapotban zölden világít.

Összefoglalva: Meglepően jó, stabil fogású a váz kialakítása, sem a vakunak, sem az optikának nincs útban a felhasználó keze, ujjai. A fényképezőgép fogása egy kézzel is kényelmesen megoldható. Ha nem használjuk az érintőkijelzőt, akkor minden egyéb funkciót (pl. zoomolás) biztosan tudunk használni.
Gyorsmenü nincs, így - az amúgy igen korlátozott beleszólási lehetőségeket - kénytelenek vagyunk mindent a főmenüben paraméterezni (pl. ISO érték).

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Nikon

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés