Hirdetés

MSI Summit E13 Flip EVO: 2 az 1-ben notebook nyers erővel

Gamer helyett üzleti piacra szánja az MSI ezt a nagyteljesítményű, tabletként is használható noteszgépet.

Bevezető, dizájn

Bár az MSI neve a notebookok piacán elsősorban a gamer szegmensben ismert, a cég más területeken is aktív. Ide tartozik például az üzleti gépek piaca, ahonnan tavaly teszteltük a felsőkategóriás Prestige 14 Evót. Ugyanide tartozik a még „üzletibb”, még elegánsabb Summit vonal, melyben több 2 az 1-ben megoldást is találhatunk. Ezek egyike az E13 Flip EVO, mely egy 13 hüvelykes panelt használó, az Intel Evo platformjára építő eszköz, Alder Lake-P processzorral, elegáns kivitellel.

Külső

A Summit E13 Flip EVO két színösszeállításban érhető el, az egyik fehér alapszínnel és ezüstszínű élekkel operál (ebben tehát hasonlít a tavaly tesztelt Prestige 14-re), a másik, mely tesztalanyunk gúnyája is, a selyemfényű feketét kombinálja rózsaarannyal. Hogy kinek melyik tetszik jobban, természetesen ízlés kérdése, mindenesetre az utóbbi biztos, hogy magára vonja a figyelmet, és egyszerre elegáns, ugyanakkor kicsit hivalkodó is. Ami a kivitelt illeti, ez hozza azt a szintet, amit egy csúcskategóriás üzleti notebooktól elvárunk, azaz az alumínium gépház merev, stabil, összeszerelése tökéletes.


[+]

A cég logója visszaköszön a kijelző keretén és a fedlapon is – az utóbbi természetesen szintén rózsaarany színű. A kijelző talán egy kicsit hajlékonyabb a kelleténél, és mi elviseltünk volna stabilabb, erősebb zsanérokat is: ugyan könnyű mozgatni a képernyőt, de nem tart igazán erősen, rázkódás esetén nem marad meg a beállított szögben. A 13,4”-es, 16:10 képarányú kijelző divatosan keskeny keretet kapott (fent lapul a webkamera és a quad mikrofon), így a gép teljes mérete 300 x 222 x 15 mm, ami ha nem is rekorder ebben a szegmensben, azért a hordozhatóságot nem rontja. A tömeg 1,35 kg, ami szintén elfogadható érték a 13-14”-es átalakítható noteszgépek között.


[+]

Az alumíniumburkolat a kijelző üvegét leszámítva a teljes gépet körbeveszi, az ujjlenyomatokra pedig közepesen érzékeny. A billentyűzet a csuklótámasz szinte teljes szélességét igénybe veszi, két oldalán csak egy apró ferde felület marad szabadon. A viszonylag nagyméretű tapipadot szintén rózsaarany keret veszi körül. A gép hátoldalán nem sok érdekességet látunk, kinyitni pedig fokozottan nem ajánlott: a csavarok egy része a gumilábak alatt található, a szabadon maradók egyikét pedig garancia elvesztésére figyelmeztető matrica védi. Egy szó mint száz, az MSI nem támogatja az otthoni fejlesztést, de igazán nem is lenne mit: a RAM, a Wi-Fi adapter és a többi komponens is forrasztott, egyedül az SSD cserélhető, ha mégis felnyitnánk a gép alját.


[+]

A notebook – rózsaarany színű – oldalaira többféle csatlakozó került: bal oldalon két TB4 csatlakozót láthatunk, melyek töltésre is felhasználhatók, mögöttük pedig egy USB 3.2 Gen1 sebességű Type-A port foglal helyet. A jobb oldalra egy HDMI és egy kombinált hangcsatlakozó került, de van itt egy webkamerát letiltó kapcsoló és egy érdekes, SIM tálcához hasonló foglalat is, mely valójában egy microSD olvasó.


[+]

Furcsa, hogy az MSI ezt a lezárható megoldást választotta, és arra szánja, hogy egy félig-meddig állandó, második tárhelyet adhassunk a notebookhoz, nem pedig arra, hogy digitális fényképezőgépekről, akciókamerákról gyorsan átvihessünk adatokat. Az SD kártya, mint tárhely, inkább a nagyon olcsó szegmensben szokásos megoldás, itt, ahol egy 1 TB-os, PCIe 4.0 x4-es SSD áll rendelkezésre, nem sok helyzetben látjuk hasznát.


[+]

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • MSI

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés