Hirdetés

Meglepően erős: MSI Katana 15 B13V notebook

Kifejezetten erős hardvert szerelt ebbe a visszafogott árúnak mondható, középkategóriás gamer noteszébe az MSI.

Tapasztalatok

Képernyő

Eddig a pontig alapvetően elégedettek voltunk a Katana 15-tel, de a kijelző sajnos megszakítja ezt: az MSI egy olcsó, és nem igazán jó képminőségű IPS panelt választott ehhez a notebookhoz. Bár a betekintési szögek rendben vannak, és a 144 Hz-es frissítési frekvencia is csábító, az utóbbi sajnos nem jár együtt G-Sync vagy Adaptive Sync kompatibilitással, az összképet pedig még tovább rontja az alacsony, kültéren, világosban már rosszul látható, 246 cd/m² maximális fénysűrűség. Az 1237:1 kontrasztarány nem rossz, de a színvisszaadás ismét problémás.

[+]

Méréseink szerint a kijelző által biztosított színtér mérete még a 60%-át sem éri el az sRGB-nek, így aztán nem meglepő, hogy a színhűség is nagyon gyenge, grafikus munkákhoz, videószerkesztéshez a Katana 15 így nem ajánlható, hiába elég erős hozzá maga a hardver.

[+]

Használat közben

Az MSI gamer notebookok általában nem a csendes működésükről híresek, a cég nem szokott szívbajos lenni a hűtési profilok beállításakor. A Katana 15 ehhez képest egész halknak mondható – na nem arról van szó, hogy a ventilátorok felől egy pisszenés sem érkezik, hanem arról, hogy a maximális zajszint sem nevezhető kifejezetten zavarónak.

Amíg nem terheljük gépet, az alapvetően halkan teszi a dolgát – némának azért nem néma, a hűtés elég sokszor bekapcsol még a Balanced profilnál is. Ha pedig terhelni kezdjük, pillanatok alatt felerősödik ez a zúgás, mely ugyanakkor még bőven az elviselhető szinten marad. Az Extreme Performance profilnál tovább növekszik a hangerő, de még ekkor sem válik kötelezővé a fülhallgató játék közben – egészen addig, míg nem aktíváljuk a Cooler Boost funkciót például az Fn+Felfelé nyíl gombokkal.

Mint megszokott teljesítmény- és hőmérsékleti görbéinkből is látszik, a viszonylagos csendesség oka a CPU működésének konzervatív volta, az akár 115 wattig is „meghajtható” Core i7-13620H a terhelés elején körülbelül egy percig üzemel profiltól függően 45-50 wattal, majd onnan 40-45 wattos TDP-re vált. Hőmérséklete így hosszabb távon is 80 °C alatt tartható, nincs is tehát szükség komolyabb hűtésre, zajra.

Hasonló következtetés vonható le a GPU esetében, melynél ugyan a fogyasztáson sokkal jobban látszik a különböző profilok hatása, de a hőfok nem változik jelentősen, és nem is emelkedik ez sem 80 °C fölé. A burkolat melegedése sem extrém.

[+]

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • MSI

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés