Media-Tech E-nigma ujjlenyomat-olvasó

Az ujjlenyomat-olvasóval gyors és egyszerű az azonosítás, de ha gépünkön nincs, akkor utólag kell pótolni.

Üzleti noteszgépekben régóta kötelező felszerelés az ujjlenyomat-olvasó, ám az okostelefonok hatásának köszönhetően már az otthoni kategóriába is kezdenek beszivárogni ezek a szerkezetek. Terjedésüket az is segíti, hogy a modern, kapacitív elven működő változatok sokkal gyorsabbak és megbízhatóbbak a régi optikai megoldásoknál, így a felhasználók is szívesebben használják. Ilyen kapacitív elven működik bemutatónk alanya, a Media-Tech E-nigma, amellyel bármilyen modern PC-t elláthatunk ujjlenyomat-olvasóval, így ezt követően csak egy érintés lesz a belépés a Windowsba és a jelszóval védett weboldalakra.

Külső

Egy kép többet ér ezer szónál, tartja a mondás, és mi sem látjuk értelmét hosszasan értekezni a Media-Tech termékéne külalakjáról, hiszen az jól látszik a lenti fotókon. Egy apró, az USB portból körülbelül 10 milliméterre kiálló, 18 x 12 mm-es egységről van szó, amely jórészt műanyagból készült.


[+]

Bár a készülék valóban kicsi, abban az értelemben nem hordozható, mint az egyes egerekhez tartozó nano vevőegységek, ahhoz ugyanis már nagy, hogy a noteszgép USB portjában hagyva ne akadjunk bele a táska oldalába. Természetesen ezek a szempontok nem merülnek fel egy asztali gépnél, ahol egy átlagos gépház tetején található USB kivezetések egyikét nyugodtan feláldozhatjuk vele a kényelem oltárán, ettől még a többi használható marad.

Telepítés, használat

A Media-Tech az E-nigmát Windows 7, illetve annál frissebb Microsoft operációs rendszerekhez ajánlja. Mi egy Windows 10-es gépen teszteltük, és nem is volt semmi problémánk vele, az OS gond nélkül felismerte ezt a végső soron az ELAN által gyártott eszközt, majd telepítette a hozzá tartozó illesztőprogramokat.


[+]

Bár a Media-Tech a csomagban nem mellékel semmiféle szoftvert, erre nincs is igazán szükség, a Windows Hello problémamentesen képes együttműködni az E-nigmával, a nagyjából 5 perces beállítás után már használhatjuk is az ujjunkat a Windowsba való belépésre. Aki ennél többre vágyik, annak harmadik gyártótól származó programokra lesz szüksége – a Media-Tech maga is kínál ilyet SmartID néven, amelyet a készülék weboldaláról tölthetünk le ingyenesen.


[+]

Ezzel lehetséges lesz majd az ujjlenyomatunkat használva belépni weboldalakra, fájlokat titkosítani, illetve létrehozni egy „titkos zónát”, ami praktikusan egy mappa, az ebbe kerülő dokumentumokat pedig a szoftver automatikusan kódolja. Tesztünk során ezzel sem volt gondunk, a program megbízhatóan és gyorsan működött, bár a weboldalas beléptetést hosszabb távon inkább a LastPassra bíztuk, mely Premium előfizetéssel már képes az E-nigma használatára (nem szívesen osztjuk meg belépési adatainkat alapvetően ismeretlen programokkal).

Értékelés

Amit ígért, azt maradéktalanul teljesítette a Media-Tech E-nigma: használata egyszerű volt, a telepítés problémamentes, működése pedig megbízható. Ujjunkat gyorsan felismerte, így a belépés a Windowsba csak másodperceket vett igénybe és a gyártó által kínált szoftver vagy más gyártóktól származó applikációk integrálása után pedig hasznos extra funkciókat is kaptunk.


[+]

Bár méretéből adódóan annyira nem marad észrevétlen, hogy noteszgépünk hordozhatóságát ne befolyásolja valamennyire, a piacon elérhető megoldások között nem találunk jelentősen kisebbet, az árakat illetően pedig a Media-Tech terméke a maga 8-9000 forintos árával még az olcsóbbak közé is tartozik, így nyugodtan ajánljuk annak, aki biometrikus azonosítással szeretné meggyorsítani a belépést a Windowsba, és esetleg pár extra biztonsági funkcióval is felruházná számítógépét.


Media-Tech MT5107 E-nigma ujjlenyomat-olvasó

Wombath

A Media-Tech E-nigma ujjlenyomat-olvasót az Mobil Digital biztosította a teszthez.

Előzmények

Hirdetés