Magix RYT!6: VHS kazettából videófájl

Rescue Your Tapes! 6

Manapság, amikor a kamerázásra, videózásra, hangfelvétel készítésére, mozizásra, zenehallgatásra, e-könyvek olvasására is alkalmas, mindent-egybe hordozható eszközök uralják a piacot, amikor egy-egy merevlemezen több száz, több ezer film és zeneszám is kényelmesen elfér, nehéz elhinni, hogy volt idő, mikor a bakelitlemez és a mágnesszalag volt az adattárolás csúcsa. Pedig ez nem mese!

A lemezjátszók a hatvanas-hetvenes években taroltak, a videomagnók pedig egy-két évtizeddel később, így még ma is sok olyan háztartás van, ahol komoly lemez- vagy videokazetta-gyűjtemény található meg. Ezek lejátszása azonban elég körülményes, sokkal egyszerűbb lenne számítógépen tárolva meghallgatni vagy megnézni ezeket, ráadásul ezek az adathordozók sem örök életűek. Ez járhatott a Magix döntéshozóinak a fejében, mikor kitervelték, hogy piacra dobnak olyan termékeket, amelyek a fekete korongok és a VHS kazetták egyszerű és gyors digitalizálását biztosítják. Ezek közül most a másodikat, a Rescue Your Tapes! 6 nevű eszközt próbáltuk ki, hogy megvizsgáljuk, hogy sikerült megvalósítani a jónak tűnő elgondolást.

Kinek jöhet jól?

A legtöbb film már elérhető valamilyen úton-módon az interneten keresztül, de könnyen előfordulhat, hogy akadnak olyanok, akik elutasítják a torrentezést, esetleg nem akarnak bíbelődni annak megtanulásával, viszont egy ilyen egyszerű eszközzel azonban még simán elboldogulnak.

Szintén a célcsoportba tartozhatnak azok, akik régebben, 10-15 éve bőszen kameráztak, és a szalagok most már ott állnak nézetlenül nagy halomban évek óta. Számukra ez a megoldás kincset érhet, mint ahogy azoknak is, akiknek az esküvőjét, ballagását, szalagavatóját, születésnapi zsúrját még VHS kazettákra rögzítették. Az emberek ritkán porolják le a videomagnót, sokan már ki is dobták, a számítógépet viszont mindennap használják. Sőt a különféle közösségi oldalak és videómegosztók segítségével ismerőseiknek, rég nem látott osztálytársaknak, barátoknak is megmutathatják ezeket. Szintén jól jöhet azoknak, akik a tévéműsorokat vették fel, ugyanis az MTVA archívumát az évek során szépen széthordták, így sok tartalom már biztosan nem érhető el más úton-módon.

(A családomban egészen konkrétan ez a helyzet, ott áll legalább húsz videokazi teli ősrégi, egyszer megnézett Fradi meccsekkel. Na most engem speciel annyira nem érdekel a csapat 1993-as tatabányai vendégjátéka, novemberi esővel, dögunalmas 0-0 meccsel, de tuti akadnak olyan fanatikusok, akiket igen.) Úgyhogy az elgondolásnak elméletben lehet piaca, a kérdés már csak az, hogy a dolog a gyakorlatban mennyire működik, mennyire könnyen kezelhető, és legfőképp: milyen lesz a végeredmény. Tesztünkből minden kiderül!

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Magix

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés