Kodak M753 – olcsó szolga

Külső, kezelőszervek és ergonómia

Az ultra-kompaktok piaca mára telítettnek mondható. Szinte csak igazi újdonságokkal (értsd: különleges funkciókkal) lehet szeletet kaparintani a piac virtuális tortájából, hiszen minden gyártónak legalább két-három ide sorolható fényképezőgépe van. A Kodak szerencsére nem követte a megapixel-mániát, sőt, mellőzte mindenféle sallangok és különlegességek beépítését - igazi, kedvező árú belépő gépet adott ki az M753 típussal. Lássuk, mit is kapunk a körülbelül 30 000 forintos vételárért.

Kodak M753
Kodak M753

A kategóriában megszokottnak nevezhető „téglatest” felépítést az M753 is követi – az apró méretnek köszönhetően azonban elmaradt a nagyobb (2.8” – 3” átlós) LCD kijelző. Ennek ellenére – pedig lenne hely a kényelmesebb kivitelezésre - a kezelőszervek aprók, férfikézben szinte elkerülhetetlenek az ujjcsavaró mozdulatok.

Kodak M753
Apró gombok a hátoldalon

Kis géptől egykezes működtetést várnánk el, de pont a gombok elrendezése és mérete miatt érdemes két kézben fogva nyomkodni a hátlapon található elemeket. Ez nem utolsó sorban, a nedvességben (kézizzadás, párás környezet, etc.) enyhén csúszóssá váló műanyag váz felülete miatt is ajánlatos. A zoomolásért felelős billenőkapcsoló például kizárólag kétkezes fogás mellett használható biztonságban.
Bár méretük apró, a gombok mind határozott nyomásponttal rendelkeznek, így működtetésük mindig egyértelmű és határozott. A négyirányú vezérlő közepén található „ok” gomb kissé jobban kidomborodik környezetéből, így itt sem nyúlhatunk mellé.

Kodak M753

A váz tetején jobbról balra haladva az exponálót, a módválasztó tárcsát, a vaku élesítőjét és a ki-/bekapcsoló gombot találjuk. Utóbbi süllyesztett, így véletlenül nem tudjuk ki-, illetve bekapcsolni a kis gépet. Az exponáló gomb félállásban és teljesen benyomva is határozott nyomáspontú, így az élességállítás és a kép elkészítése nem marad a szerencse műve.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Kodak

Azóta történt

Hirdetés