Hirdetés

Hűtők Athlon 64-hez

Értékelés

A kis teljesítményű processzoron az olcsó hűtők is meg tudták közelíteni a kétszer-háromszor drágább óriás hűtési teljesítményét és hangját is. Jó tudni, hogy a kedvező árú Sempronok és a gyengébb Athlon 64-ek hidegen tartásához nem kell túl mélyen a zsebünkbe nyúlni, és a hangtalanságról sem kell lemondanunk.

Mai tesztünkben nehéz eredményt hirdetni, hiszen a hűtők teljesítménye nagyon közel volt egymáshoz, és ugyanez mondható el a hangjukról is. Legjobban a Speeze CopperReef teljesített, bár 4000 forintos árával a Gigabyte Neon Cooler 8 Pro mellett a legdrágább, és nem jár hozzá szabályozó sem. Egyedi ventilátor-felfüggesztése miatt hangja nagyobb fordulatszámon sem vált zavaróvá. Problémát egyedül a nehézkes felszerelés okozott. Socket 754-es Sempronokhoz, kisebb teljesítményű Athlon 64-ekhez ajánlott.

Ugyanezt a halk ventilátort és szintén komplikált rögzítőt kapott az olcsóbb Speeze DolphinReef III, mindemellett teljesítménye alig maradt el nagyobb testvérétől - tetszett.

Tetszett a nagyon olcsó, nagyon egyszerűen felszerelhető Cooler Master CK8-8JD2B-99 is, kár, hogy nem kapott valami egyedi nevet.

Mai tesztünkben a leghalkabbnak járó díjat a GlacialTech Igloo 7200 Light kapta. Ajánlott mindazoknak, akik halk Sempronos gépet építenek.

GlacialTech Igloo 7200 Light
Speeze CopperReef
Cooler Master CK8-8JD2B-99
Speeze DolphinReef III

rudi

A Cooler Master Cooler Master CK8-8JD2B-99-ot az Expert Computer Kft., a Gigabyte Neon Cooler 8 Pro-t a Co-Run Kft., a GlacialTech Igloo 7200 hűtőket a Senerit Hungary, a Speeze hűtőket a Sowah Kft., az MSI RS480 M2 alaplapot a Ramiris Rubin Rt. bocsátotta rendelkezésünkre.

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés