Hirdetés

Hardverpiac a téli hidegben

Passzív VGA és házak

Hivatalos AcerShop

A cikkben közölt árakat nagykereskedelmi (áfa és kiskereskedői haszon hozzáadásával) és kiskereskedelmi partnereink listái alapján képeztük. A bemutatónkban szereplő termékek – többek között – a nagykereskedelmi partnereink weboldalain feltüntetett kiskereskedésekben vagy kiskereskedelmi partnereinknél vásárolhatóak meg. A számítástechnikai termékekre a legtöbb esetben 2 év garancia vonatkozik, az eltérő garanciaidőket külön közöljük.

Jelenleg éppen várjuk az újabb GeForce és Radeon generáció képviselőit, de amíg meg nem érkeznek, mutatunk egy érdekességet a régebbi, Radeon HD 6000-es vonalból. Pontosabban a Radeon HD 6770 inkább az előző generációhoz, a HD 5000-esek közé sorolható, hiszen a fejlesztése pusztán számtani volt, a HD 5770 nevéhez hozzáadtak ezret. Mindenesetre ez is elég volt ahhoz, hogy a mai játékok többségével megbirkózzon, igaz, a Full HD felbontáshoz már kevés lesz a 800 számolóegység és 128 bites buszra ültetett, 1 GB GDDR5 memória. A Gigabyte GV-R677Sl-1GD különlegessége, hogy hűtése passzív, „csak” egy nagy bordája van, amire nem szereltek ventilátorokat. Bátor vállalkozás ez, hiszen a kártya teljes terhelésen akár 100 wattot is fogyaszthat, ami hő formájában jelentkezik, tehát aki a passzív Gigabyte-ra szavaz, jobban teszi, ha szellőző helyre állítja. Jó hír, hogy az egyedi hűtésű HD 6770 nem drágább a ventilátoros alternatíváknál, három év garanciával 35 000 forint környékén kapható.

Praktikus akciós csomaggal jelentkezett a Cooler Master, amivel többezer forintot takaríthatunk meg. Szolid Elite házait és a szintén szolid Hyper TX3 processzorhűtőt párosította kedvező árú csomagba. Mindkét komponens a középkategóriába sorolható, abba a tartományba, ami a vásárlók döntő többségének elegendő lesz. Az Elite 334 és 335 miditornyokban, melyek csak előlapban különböznek, a visszafogott formaterv és jó szellőzés találkozik; a Hyper TX3 pedig felszerelhető a ma kapható összes lényeges processzorfoglalatra, hűtési teljesítménye a komolyabb tuning kivételével mindenhez elegendő, a kisebb processzorokat minimális zajszinten tartja hűsen. A csomag ára három év garanciával most 16 300 forint.

A Sharkoon egy friss háza is befutott a hazai piacra. Az egyszerűen csak T28-nak nevezett modell klasszikus miditorony, ennek megfelelően 440 mm magas és 475 mm mély. Formatervét a szigorú élek és szellőzőrácsok határozzák meg, oldalára méretes ablak került. Homlokzatán csak két 5,25 hüvelykes meghajtóhely van, ami szerintünk bőségésen elegendő. Inkább a belső, 3,5 hüvelykes állásokra koncentráltak, melyekből összesen nyolc van, ráadásul kettő 2,5 hüvelykesre – jellemzően SSD-hez – alakítható. A belső helyek közül három kivehető, hogy akár 40 centiméteres grafikus kártyákat is betehessünk a T28-ba. Meg kell még jegyezni, hogy a vázat feketére fényezték, a tápot alulra tették, valamint az előlapra helyezett négy USB csatlakozó közül az egyik 3.0-s. A szellőzésről elöl kettő, hátul egy előre telepített, LED-es világítású, 120 milliméteres ventilátor gondoskodik. A világításhoz illeszkedik az alaplapi tálca és a hátsó bővítőpanel-takarók, illetve két merevlemez fiók színe, ami vörös, kék vagy zöld lehet. A vörösfényű Sharkoon T28 18 190 forintba, a kék és zöld 20 970 forintba kerül, ami a gyors USB-t és a három ventilátort figyelembe véve nem is olyan nagy összeg.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • Hóval érkezett hardverek

    AMD-s játékos konfigurációkat, BitFenix házakat, külső merevlemez-megoldásokat, vékony notebookokat és egyéb érdekességeket mutatunk be.

  • Hó, Valentin, hardverek

    Heti piaci bemutatónkban Intel platformra épülő, játékos konfigurációkat, grafikus kártyákat, és még Valentin-napi tippeket is tálalunk.

  • Friss vasak a hardverpiacról

    Cooler Master újdonságokat, különleges processzorhűtőket, ventilátorokat és sok más érdekességet tálalunk.

Előzmények

Hirdetés