Extra processzorhűtők

Hűtés és kijelzők



A cikkben közölt árakat nagykereskedelmi partnereink listái alapján képeztük kiskereskedői haszon és 20% áfa hozzászámításával. A bemutatónkban szereplő termékek – többek között – a nagykereskedelmi partnereink weboldalain feltüntetett kiskereskedésekben vásárolhatók meg. A számítástechnikai termékekre a legtöbb esetben 2 év garancia vonatkozik, az eltérő garanciaidőket külön közöljük.

Igaz, most éppen nem úgy néz ki, de lassan talán tényleg jön a nyári meleg. Időszerű kicsit a processzorhűtőkkel foglalkozni. Egyik kedvenc márkánk, a Cooler Master két érdekessége is a hazai piacra érkezett mostanában. Az egyik a nagy sikerű Hyper TX sorozat újabb, ezúttal TX3-as folytatása. Az előző verzió csupán a mellékelt felfogatóban különbözött ez elsőtől, most viszont több változás is látható. A legszembetűnőbb, hogy elhagyták a műanyag légterelőt, ami az alaplap felé irányította a bordáról távozó levegő egy részét. A három U alakú hőcsővel érintkező alsó lemezre most egy kisebb borda került, a felfogató pedig LGA1156-os modullal egészült ki. Lecserélték a sok, vékony lapátos ventilátort is, ami egyes sorozatoknál anyaghiba miatt hajlamos volt a törésre. Sajnos módosult a lapátkerék rögzítése. Korábban rezgéselnyelő gumipöckök tartották, most viszont két fémszál feszíti neki a lamellasornak. Az új Hyper TX vételára három éves garanciával 5185 forint.

Lényegesen drágább és komolyabb hűtő a Cooler Master V10. Látványától a sokat látott tuningosok álla is leesik. Nem egyszerű léghűtő ám őkelme, egy termoelektromos elven működő Peltier-elem dolgozik benne, s ennek köszönhetően 200 watt fölötti hűtési teljesítménnyel rendelkezik. Bordájának, és második, 120 mm-es ventilátorának – ugyanis kettő van neki – elhelyezése sem átlagos. Hat hőcső hűti közvetlenül a CPU-t, további négy pedig a 70 wattos Peltier-elem hőjét vezeti a lamellákra. A légkavarót úgy irányították, hogy a memóriamodulokat és a processzorfoglalat körüli alkatrészeket is szellőztesse. Természetesen a felfogató rendszer is komoly, tehát nem hiányzik belőle az LGA1366 készlet. Még egy mellbevágó paramétere van a Cooler Master V10-nek, a – három év garanciával – 30 745 forintos vételár.

Nem olyan látványos, mint a V10, de az Asus Triton 81 is egészen ügyes hűtőnek tűnik. Fő jellemzője, hogy négy U alakú hőcsövét úgy helyezték el, hogy ne legyenek egymás takarásában a két 92 x 92 mm-es ventilátor keltette légáramlatban. Ezek PWM szabályzással percenként 800-as és 2500-as fordulatszám között pörögnek, szóval lehetnek halkak és nagyon hatékonyak is. Az Asus szintén halad a korral, a Triton 81-hez is jár LGA1366 felfogató, vételára pedig 14 000 Ft.

Egy fejlett digitális fényképkerettel lepte meg a vásárlókat az Asus. Az UFOTO UF715 alapvetően egy 7”-os, 800x480 pixel felbontású kijelző, aminek fényereje 240 cd/m², háttérvilágítása pedig LED-es. A szokásos funkció, tehát a memóriakártyán lévő képek megjelenítése mellett több érdekességgel is szolgál. Van például öt színprofilja, le tudja játszani az MP3 formátumú zeneállományokat, és automatikusan a megfelelő irányba forgatja fényképeinket. Nagyon hasznos funkció lehet a keresés, a naptár, ami dátum szerint rendezi képeinket, vagy az analóg óra. A PictBridge technológiának köszönhetően akár közvetlenül a képkeretről is nyomtathatunk. Szokatlan extra ezeknél a masináknál a beépített akkumulátor. Az okos kis képkeret vételára 24 500 forint, ebben egy praktikus távirányító is benne van.

Majdnem háromszor drágább az Asus képkereténél az LG W2452TX-PF monitor, pedig nem zenél, és távirányító sem jár hozzá. Van viszont 24”-os képátlója és Full HD (1920x1200 pixeles) felbontása. TN+Film technológiás paneljének átlagos válaszideje 5 ms, fényereje 400 cd/m², dinamikus kontrasztaránya pedig 10 000:1. Dicséretes, hogy a 72 000 forintos árba digitális DVI bemenet – HDCP támogatással – és három éves garancia is belefért.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Hirdetés