Hirdetés

Enermax NAXN – vagy nem is Enermax?

Enermax NAXN kívülről

Tápos körökben az Enermax neve a legjobbak közé tartozik. Egyike azon kevés márkáknak, amely mögött tényleges fejlesztőcsapat és gyártómechanizmus áll, nem pedig mással készíttetik el termékeiket. Igaz, hogy a konkurenciánál rendszerint drágábbak, de ezt nagyszerű minőséggel és megbízhatósággal kompenzálják. Az év elején új, kedvező árú sorozatot vezetett be az Enermax. A NAXN széria a belépőszintű Liberty és a PRO82+ közötti rést tölti be, lényegében háromféle sorozatot tartalmaz. A sima NAXN 350, 450 és 550 wattos névleges teljesítménnyel kapható, és nincs 80 plusz tanúsítványa. A NAXN 80+ már standard 80 Plus tanúsítvánnyal bír, 350, 450, 500 és 600 wattos méretben érhető el. A csúcsot a 80 Plus bronz fokozatát kiérdemlő NAXN 82+ jelenti, ez már 450, 550, 650, 750 és 850 wattos teljesítménnyel is megvásárolható. Nálunk az abszolút közepesnek mondható NAXN járt, a 80+ sorozatból, 500 wattos teljesítménnyel. Egészen pofás, kék festésű kartondobozban adták.

Kívülről igazi Enermax táp a NAXN. Háza fekete, rajta aranyszínű rács mögött csücsül a 120 milliméteres ventilátor. A doboz oldalába kidomborodó Enermax címkét nyomtak, a fix kábelkötegek pedig a márkára jellemző „kendermagos” harisnyázást kapták.

Az 500-as NAXN-t felkészítették arra is, hogy esetleg a ház aljába kerül, ezért alaplapi 4+4 tűs, 12 voltos csatlakozója jó hosszú 60 centiméteres kötegen ül. Ez a Cooler Master CM 690 II jellegű, közepes tornyokban is toldó nélkül elér majd rendeltetési helyére. A fő 24 tűs köteg 50 centiméteres hosszával sem lesz baj, a 6 és 6+2 tűs PCI Express grafikus kártyákhoz valók pedig még öt centiméterrel hosszabbak. Perifériákhoz összesen hat SATA és három IDE csatlakozó jár, egészen okosan elosztva. Van egy régi gépekhez való kábel két IDE és egy flopi konnektorral, egy modern három SATA-val és egy vegyes, melyre a három SATA után még egy IDE csatlakozó került. Annyi bajunk volt csak a kötegekkel, hogy a szokásosnál merevebbnek tűntek, picivel nehezebb volt őket a kívánt irányba hajtogatni.

Adatlapja szerint a NAXN leglényegesebb, 12 voltos ágát két részre bontották. Ezek egyenként 18 amperrel (216 watt) terhelhetőek, közös maximumuk pedig 34 amper, vagyis 408 watt, ami a névleges teljesítmény nagyjából 80 százalékát jelenti. Az igazán csúcs tápoknál ez az arány még jobb szokott lenni, bár kétségtelen, hogy elég nehéz olyan konfigurációt összerakni, ami akár csak löketszerűen is képes 400 wattos fogyasztásra.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés