Hirdetés

Előtérben a munka: Fujitsu Lifebook A3510

A Fujitsu Lifebook A szériája az irodai asztalra született, a most kipróbált modell pedig egészen komolyan veszi ezt a feladatot.

Bevezető, dizájn

A „komoly” üzleti notebookcsaládok felsorolásakor biztos, hogy előkerül a Fujitsu Lifebook szériája, melyen belül az A betűvel jelzett család a kedvező árú, sokoldalú modelleket takarja. Tesztalanyunk, az A5310 is ilyen: nem annyira a hordozhatóságot, az elegáns megjelenést vagy éppen a maximális üzemidőt helyezték az előtérbe tervezésekor, hanem a használhatóságot és a megbízhatóságot.

Külső

Bár a műanyag az utóbbi időben szitokszó lett (különösen ami a notebookok burkolatát illeti), a Fujitsu nem próbálta meg ezt valami fémes hatású festék vagy felületkezelés mögé elrejteni, helyette egy kifejezetten érdes, mondhatni karbon hatású burkolatot kapunk a csuklótámaszon, míg a kijelző hátoldala és az alsó rész a megszokott, selyemfényű fekete színben pompázik. Bár azt hihetnénk, hogy ez majd nem gyűjti annyira az ujjlenyomatokat, a valóságban azért ez nem teljesen igaz, a burkolat igenis hajlamos a foltosodásra.


[+]

Méretéből (361 x 244 x 24 mm), illetve tömegéből (1,95 kg) adódóan az A3510 egy kifejezetten masszív, strapabíró notebook hatását kelti, és ez jobbára igaz is rá, de azért a csuklótámasz és a billentyűzet alatti rész lehetne valamivel merevebb is. Jó hír ugyanakkor, hogy a kijelző és a ház nem hajlamos a csavarodásra, nyugodtan felvehetjük egy kézzel a sarkánál fogva. A képernyő felnyitásához és szögének állításához sem kell ennél több, a zsanérok hangolása tehát jól sikerült. Felnyitás közben a kijelző hátsó része egyébként az ergonómia és a szellőzés javításának érdekében megemeli a notebook hátsó részét.


[+]

A hátára fordítva az A3510-et egy, az utóbbi időben szokatlan látvány tárul elénk: az alsó részen egy egyetlen csavar eltávolítása után felnyitható „ajtót” találunk, mely a bővíthetőséget hivatott garantálni. Ezzel könnyen hozzáférhetünk az akkumulátorhoz, a memóriamodulokhoz és a M.2 foglalathoz – mindazon elemekhez, melyeket a megcélzott felhasználói kör a notebook élete során várhatóan cserélni, fejleszteni akarhat.

[+]

Mivel elég vaskos noteszgépről van szó, a csatlakozók kínálata viszonylag bőséges: a bal oldalon HDMI, USB Type-A és Type-C konnektor nyitja a sort (előbbi 5 Gbps-es, utóbbi 10 Gbps-es), hátrébb pedig a Gigabit Ethernet portot és a tápcsatlakozót találjuk. A jobb oldalra került a kombinált hangcsatlakozó és további két USB Type-A interfész, ezek a másik oldalihoz hasonlóan USB 3.1 Gen1 funkciót kínálnak.


[+]

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés