Hirdetés

Cooler Master médiaházak

CM Media 270

Az utóbbi tíz évben nagyon sokat változott a számítógépházak megjelenése. A kezdeti, asztalon fekvő piszkosszürke skatulyákból csillogó-villogó, oldalablakos tornyok lettek; a számítógép háza ma már nem csak védőburkolat, hanem dekorációs elem is. Ahogyan a külső, úgy az igények is változtak. A javarészt internetezésre, zenehallgatásra és filmnézésre használható multimédia központra vágyók nem nézik jó szemmel, ha egy zúgó torony feszít kedvenc audiolejátszójuk mellett. Nekik találták ki az olyan sikkes multimédia házakat, mint a Cooler Master Media sorozata.

Szerkesztőségünkben felvonult a teljes, háromtagú család. Haladjunk a legkisebb modelltől a nagyobbak felé. A CM Media 270 nagyon kecses kis jószág, microITX rendszerek befogadására készítették. A szürke és fekete változat közül nálunk az utóbbi járt.

A fekete, szálcsiszolt alumínium előlap, és a pillekönnyű felső lemez elegáns krómkeretet kapott, az oldalfalak masszív acélból vannak, így bátran pakolhatunk a dobozkára. Vérbeli multimédia géphez illően csak egy optikai meghajtó látható az előlapon. Kár, hogy a bekapcsoló és a reset gomb, valamint az előlapi USB, FireWire és audio csatlakozók nem kaptak takarót, így némileg rontják az összképet, az alattuk húzódó párkány pedig vonzza majd a porcicákat.

A kis gép hátulját vizslatva nem sok érdekeset találunk, szabványos alaplapi hátsó panelnek és két bővítőkártyának kialakított helyet látunk.

A borítás leszereléséhez csavarhúzóra lesz szükségünk, mert a vékony alumíniumlemezt egy csavar biztosítja. Mivel a belső speciális hardvert igényel (microITX alaplap, vékonyított optikai meghajtó, esetleg PCI videokártya), csak szemrevételezésre nyílt lehetőségünk.

Az alaplapnak, optikai meghajtónak, és PCI bővítőkártyának megvan a helye, de hova kerül a merevlemez? A kábelek kihajtogatása után előkerült a bővítőkártyák alatt kialakított három és feles foglalat, így kiderült az is, hogy az egyik kártyahelyről le kell mondanunk.

Meglepő, hogy a picike kuckóban terpeszkedik egy flexATX táp, egy ilyen kis ház talán praktikusabb lenne külső táppal. A 220 wattos - kicsit túlméretezett - táp hűtéséről egy kicsiny légkavaró gondoskodik, a meleg házon kívülre juttatásáért pedig egy hat centiméteres ventilátor a felelős. Ugyan hangjuk szinte alig hallható, talán a táp oldalfalhoz helyezésével az egyiket meg lehetett volna spórolni.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés