Hirdetés

Az Everest Ultimátuma

Több, mint diagnosztika

A különböző rendszerdiagnosztikai szoftverek túlnyomó része az utóbbi években a legkülönfélébb sebességmérő rutinokkal egészült ki. Ezzel e programokat immár nemcsak arra lehet használni, hogy a számítógép esetlegesen felderítetlen képességeit meghatározza a felhasználó, hanem mindjárt képet is kaphat arról, hogy a PC sebességmutatói hogyan viszonyulnak más rendszerekéhez, netán hardverbővítés után a korábbi konfigurációhoz.

A rendszer különböző komponenseinek sebességét mérő programok jó része mindeközben kiegészült valamilyen alapszintű rendszerfelismerő rutinnal, így elmondhatjuk, hogy a két műfaj manapság egyre közelebbi kapcsolatba kerül egymással, a köztük lévő határ egyre inkább elmosódni látszik. Ezek az alkalmazások mindezeken túl gyakran hasznos tanácsokkal is ellátják a felhasználót arra nézve, hogy a számítógépet miként lehetne a optimális működésre bírni.

Részben a fentiekből kifolyólag gyakorlatilag nincs olyan otthoni számítógép, amelyiken ne találnánk valamilyen diagnosztikai szoftvert, illetve kevés olyan céges rendszergazdával találkozhatunk, akinek a tarsolyában (adathordozóján) ne lenne legalább egy ilyen program.

Everest-történelem

Az Everest Magyarországon vitathatatlanul az egyik legismertebb és legkedveltebb rendszerfelismerő programcsalád, a különböző változatok mindemellett világszerte is egyre nagyobb népszerűségnek örvendenek. Sokan nem tudják, hogy a már számtalanszor bizonyított alkalmazás pontosan tíz éve kezdte meg a pályafutását, amikor is egy középiskolás fiú hobbiból nekiállt az ASMDemo nevű, MS-DOS alá írt program fejlesztésének. Az eltelt tíz év alatt az ASMDemoból előbb AIDA (illetve AIDA32), majd később Everest lett, a középiskolás srác pedig vezető programozóvá nőtte ki magát.

Az Everest-projekten a Lavalys szoftvercég égisze alatt azóta már több fejlesztő is dolgozik, az ő közös munkájuk a napokon belül debütáló, 2.0-s verziószámot viselő új Everest változat. Az új verzióval az eddigi két alkalmazásból álló család háromtagúvá bővül:

Everest Home Edition – A korábban megismert, kizárólag otthoni használatra engedélyezett, ingyenes változat, mely a régebbi verzióhoz képest új felismerőmodulokkal bővült, és számos hibajavítást tartalmaz.

Everest Corporate Edition – Hálózati menedzsment- és diagnosztikai szoftver, kifejezetten üzleti felhasználásra. Lényegében a korábbi Professional változat utódja. Nem ingyenes a használata.

Everest Ultimate Edition – Prémium diagnosztikai és sebességmérő szoftver, főként otthoni használatra. Használatáért a Corporate Editionhöz hasonlóan fizetni kell.

Cikkünk elsősorban az alkalmazáscsalád utóbbi, legújabb tagjának újdonságaira, azon belül is elsősorban az új sebességmérő rutinok ismertetésére fókuszál.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Előzmények

Hirdetés