Hirdetés

Haladó opció: ASUS TUF Gaming A16 Advantage notebook

Az AMD Phoenix platformját kapta az ASUS új TUF noteszgépe, együtt az új mobil Radeonnal. Megnéztük, mit tud a mobil Zen 4 és RDNA3 összeállítás!

Bevezető, külső

Ha lassan is, de befutott végre a gyártókhoz az AMD legújabb mobil platformja, melynek csúcsát a nyolcmagos és 5,2 GHz-es Turbo órajellel rendelkező Ryzen 9 7940HS képviseli. Zen 4 magok, Radeon 780M integrált grafika, 35-54 wattos TDP tartomány – papíron nem hangzik rosszul ez az ajánlat, melyet a tesztre érkezett ASUS TUF Gaming A16 notebook Advantage utónevet kapott verziója vonultat fel. És hogy teljes legyen az AMD-s felhozatal, ezúttal a GPU is a pirosaktól származik a Radeon RX 7600S képében.

Ránézésre kiegyensúlyottnak tűnik a párosítás, hiszen az AMD teljes mértékben játékra optimalizált gépekhez a HX szériás, 75 watt feletti TDP-t kínáló Dragon Range APU-kat és az RX 7600M XT grafikát ajánlja, a TUF Gaming A16 szériánál azonban az ASUS-nak az árra is figyelnie kell, nem készíthet túl erős versenytársat a ROG notebookoknak, így kapjuk ezt a kicsit lassabb, de kevesebbet fogyasztó APU-GPU párost.

Dizájn

A tesztre kapott gép burkolata felül fémből, az alsó egységnél pedig műanyagból készült, és két színből álló, sötétszürke-világosbarna színösszeállítást kapott, aminek a gyártó a "homokvihar" fantázianevet adta. A formaterv tetszetős, a két szín is jól illeszkedik egymáshoz, illetve a kivitelre sem panaszkodhatunk, az illesztések pontosak, a billentyűzet középső részén is elég erősen kell nyomni ahhoz, hogy rugalmasságot tapasztaljunk.


[+]

Az alsó rész selyemfényű felülete mérsékelten gyűjti az ujjlenyomatokat, a kijelző hátoldalának burkolatán ez a világosabb szín miatt kevésbé észlelhető. A gépház alapvetően díszítésektől mentes, de azért nem neveznénk teljesen hétköznapinak: felül és a tapipadon egy-egy TUF logóval hívja fel magára a figyelmet, a képernyőt magába foglaló rész pedig alul egy kivágást kapott, amivel lecsukott állapotban is rálátunk az X alakot formázó visszajelző LED-ekre.


[+]

A 16 hüvelykes kijelző a trendeknek megfelelően 16:10-es képarányú és vékony kávás, így a gép 355 x 252 x 27 mm-es mérete a régi 15,6”-es notebookokénak felel meg. Mint látható, nem egy filigrán, ultramobil notebookról van szó, és a hordozhatóságot a 2,2 kg-os tömeg is rontja, de azért egy hátizsákban nem okozhat gondot a notesz elvitele például egyetemre vagy nyaralni – mely esetben a széleskörűen beállítható energiagazdálkodási szolgáltatások, a 90 Wh-s akkumulátor és a 100 wattos USB-PD töltési lehetőséget kínáló Type-C port is segít.


[+]

A notebook oldalain viszonylag gazdag csatlakozókínálatot találunk: egy USB4, egy USB 3.2 Gen2 sebességű Type-C port az említett USB-PD és DP Alt funkciókkal, két USB 3.2 Gen1-es Type-A csatlakozó, egy HDMI 2.1 (FRL támogatással), egy Gigabit Ethernet és egy 3,5 mm-es kombójack áll rendelkezésre. A portok elhelyezése egyébként erősen balra húz és ide került a tápcsatlakozó is – pedig legalább az utóbbit jó lett volna hátulra tenni, mert így pont az egyik szellőzőnyílás előtt fut el.

[+]

Ha hátára fordítjuk a notebookot, akkor a világos színű alsó burkolatra eshet a tekintetünk, melyen többek között egy narancssárga díszítőelemként is funkcionáló lábat és 12 darab csavart vehetünk észre. Az utóbbiakat kitekerve, és a jobb alsó csavar „pop-up” funkcióját kihasználva meglehetősen egyszerű bejutni a gépházba is, ahol a háttértárat tudjuk bővíteni a szabadon hagyott M.2 foglalat kihasználásával – a gyárilag telepített NVMe SSD és a memóriák viszont rájuk ragasztott műanyag és fém árnyékolás alatt lapulnak.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • ASUS

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés