Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Petykemano

    veterán

    (Persze tudom, hogy ez nem derült ki a bejelentésből)
    De rögtön felmerül a kérdés: ki lesz a GPU beszállító?
    Vajon az AMD, akitől licencelték az RDNA2-t? Abban lehet vajon fantázia, ha szerveroldalon és kliensoldalon is ugyanaz az architektúra van? Mondjuk, hogy félkész jelet küld csak.
    Nekem régóta elgondolásom, hogy a cloud gaming úgy fog tudni igazán jól működni, hogy szerveroldalon kis felbontású képet generál a rendszer, ami egyrészt gyorsabban megvan, másrészt gyorsabban meg tud történni az adatátvitel is és kliensoldalon történik egy felskálázás, vagy más jellegű bejefezése a megjelenített képnek. (Ezzel egyetemen régóta azon kuncogok, hogy a cloud gaminget úgy hirdették/hirdetik majd, hogy platformfüggetlen, meg bármilyen eszközről, de végül minden cloud gaming szolgáltató el fog jutni oda, hogy kiad egy kis boxot, mert azzal fog majd rendesen működni.)

    Vagy az Intel? Raja Koduri talán nem is azért járt a Samsungnál, mert ők akartak volna a Samsungnál gyártatni, hanem mert a Samsung szeretne Intel gpu-kat vásárolni?

    Persze ez talán akkor lenne igazán hasznos a Samsungnak, ha nem vásárolnák, hanem náluk készülne a GPU. Ebből a szempontból az RDNA2 valószínűbbnek tűnik.

    Ezzel kapcsolatban más kérdések is felmerülnek.
    Vajon tényleg a cloud gaming a primér cél, vagy valójában a mining és a cloud gaming fedősztory, illetve B terv, ha menet közben beomlana a bánya? Hiszen egy cloud gaming szerverparkon vidáman lehet bányászni is ha mást nem, legalább a fölös kapacitást kihasználva. De utána ki mondja meg a Samsungon kívül, hogy azért fogyaszt-e az infrastruktúra annyit, amennyit, mert olyan sokan igénybeveszik a szolgáltatást, vagy mert 0-24-ben bányásznak?

    Továbbmegyek. Ha Elon Musknak szabad profitot termelnie a Teslában bitcoin árfolyamnyereséggel alapon, akkor a Samsung miért ne építhetné meg a saját chipgyárai segítségével a saját digitális pénznyomdáit?

    Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

  • #72042496

    törölt tag

    Ez az ES8000 milyen menőn nézett már ki, sőt, szerintem ma is menő, hiába jellemzőek inkább a szögletes/minimál formák. Akkoriban még azt gondoltam, a kamerás tévé lesz a jövő. :)

    A szolgáltatást pedig meglátjuk. Az elv nekem bejön, a gyakorlatban ott van inkább a tévé alatt a többféle hardver.

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz #72042496 #2 üzenetére

    Pedig a karantén alatt jó lett volna a TV-s kamera. Mondjuk nagyszülőkkel big screenen videózni hogy lehet anélkül? PC-znek, telefon mirror és közben tök máshol figyelik jó irányba néz-e a kamera :D , esetleg droidos box a TV alá amivel 2 nap alatt sikerül egy kompatibilis kamerát beizzítani (na nem nekik)? :D

    Szerintem sok "smart" megoldás jó lett volna ha csak simán működik és jó out of box. És itt el is érkeztünk a játékszolgáltatáshoz. A többi nem jött be, kell vmi új? De a többi is azért nem jött be mert sz*r volt, berakták alá a 2.5 USD-s hw-t akadozni, nem volt támogatás és egészen addig mentek, hogy el is vesztetted akár pár hónap alatt egyiket-másikat.
    Erre építeni semmit nem lehet, tök mindegy milyen szolgáltatásról lesz szó...

  • kilua

    senior tag

    válasz Petykemano #1 üzenetére

    " de végül minden cloud gaming szolgáltató el fog jutni oda, hogy kiad egy kis boxot, mert azzal fog majd rendesen működni"

    Nem kell semmi speciális dolog, minden felhő szolgáltató egy sima VP9 videóstreamet ad. Csak a Google adott ki egy gamepadot, ami vezeték nélkül pont olyan gyors mintha vezetékes gamepadot használna valaki, mert wifin keresztül kapcsolódik a google szervereihez.

Új hozzászólás Aktív témák