Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Alex91

    félisten

    válasz spiritex #80043 üzenetére

    [link], en evek ota hasznalom ezt, semmit se kapcsolok ki valtaskor...

    Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz spiritex #80043 üzenetére

    Elvileg a shutdown-nak is elégnek kéne lennie, mert ilyenkor már talán feszültségmentes a HDMI-aljzat, de majd Kernel kolléga kijavít. Egyébként ő maga is azt szokta mondani, hogy a kritikus pillanat a kábel aljzathoz való csatlakoztatása, mert egy óvatlan mozdulat következtében a készülék fémháza ívet tud húzni a csatlakozóra magára, ami ellövi a HDMI-t vezérlő IC-t. Épp ezért szokás mondani, hogy előbb ki kell egyenlíteni a potenciálkülönbséget és utána csatlakoztatni.

    Hogy ez az ilyen switch-eknél mennyire áll fönn, nem tudom, elvileg nem kéne, hiszen erre a célra dedikált készülékek, így működniük kéne minden gond nélkül, ha a manual-ban nem írnak elő semmit a használatukkal kapcsolatban, de inkább legyen óvatos az ember, semmint hogy okozzon sok tíz-, vagy akár százezer forintos kárt magának.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • MasterMark

    titán

    válasz spiritex #80043 üzenetére

    Ilyen switch-nél szerintem nem kell kikapcsolni semmit.
    Mivel egy IC végzi a vezérlést.

    Amit te küldtél, szerintem ott is IC van, de nem egyértelmű.

    [ Szerkesztve ]

    Switch Tax

  • Kernel

    nagyúr

    válasz spiritex #80043 üzenetére

    Kimaradt nekem ez a rész a topikból, de utólag annyit megjegyeznék, hogy amikor egy ilyen HDMI-switch már be van kábelezve, a csatlakozó készülékeket galvanikusan összeköti egymással, káros feszültségkülönbségek nincsenek. Maga a jelátkapcsolás üzemszerű dolog, elvben hiba nem lehet belőle.

    Bajok a dugdosásból szoktak lenni, és ilyen szempontból sajnos semmit nem jelent a kikapcsolt állapot. A készenlét sem, de a mechanikus kapcsoló sem, akár egy áramkört szakít meg, akár kettőt. A védőföld vezetékét biztosan nem szakítja meg, mert azt tilos.

    De ez jó is, amikor például adott egy TV és egy számítógép, mindkettő szabályosan kap védőföldet. Ilyenkor a két készülék fémváza galvanikus összeköttetésbe kerül a védőföldön keresztül, ami analóg átvitelnél még probléma forrása is volt (földhurok, búgás, képzavarok), míg a HDMI erre érzéketlen.

    A galvanikus kapcsolat miatt elvileg nincs esélye a károkozásnak, ha csak ezután csatlakoztatjuk a HDMI-t be vagy ki.

    Ha a hálózatot csatlakoztatjuk utoljára, normális esetben abból sem lehet gond, mert a csatlakozók úgy vannak kiképezve, hogy bedugáskor mindig a védőföld érintkezik először. Ez igaz a PC-táp hátán lévő csatlakozóra is, nem véletlenül hosszabb az egyik érintkező.

    De még így is lehet buktató, ha valakinek olyan selejt hosszabbítója / elosztója van, ami szerencsétlenül érintkezik és agyonvág mindent, a jelkábelen elinduló áram miatt (megtörtént eset, két ilyenről is tudok).

    Amikor védőföld nélküli (lapos villásdugós) készülékek és/vagy elérő potenciálon lévő központi antenna is kerül egy már védőföldelt rendszerbe, az további veszélyeket rejthet, nem megfelelő csatlakoztatási sorrend esetén.

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

Új hozzászólás Aktív témák