Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hunspikey

    őstag

    válasz liszi70 #58025 üzenetére

    Én próbáltam lefotózni és nem lehet, egyszerűen azért, mert a kép maga nem létezik egyben. Nem tudom a FFD előtti panelek hogyan jelenítenek meg, de az tutti, hogy pl az én VT50-emen sosem volt kint a kép egy az egyeben. Különféle örvénylő pacák ugrálnak össze vissza- és így rajzolja ki a képet. Mikor lett végre olyan kamerám amivel tudtam egy 1/8000-es képet csinálni akkor látszott a legjobban, hogy itt bizony nagyon érdekes dolgok folynak lehetetlen rövid idők alatt.

    Más: érdekes, hogy most látom, hogy mennyire sokat fejlődött a képalkotás az elmúlt években.

    Míg meg nem jön a VT60-om addig egy kedves barátom adott kölcsön egy 42G10-et.

    Háááááát. Azzal kezdve, hogy gyakorlatilag egyenlő vagy rosszabb a feketéje mint egy LCD-nek, sajnos a színei is totál hihetetlenek - túl vannak szaturálva a zöldek és hue-ban is totál off az egész. Legnagyobb megdöbbenésemre nem képes kulturált 24p megjelenítésre, valahogy folyamatosan röcög. Mintha a pulldown-nál lenne valami problémája, nem tudom. A hangja borzasztó - ez tényleg doboz hang, most értettem meg ti miről beszéltek. Ehhez képest a VT egy 5.1-es házimozi volt :)
    Viszont: fényerőben hülyére veri a VT-t, illetve ez nem hogy ghost gyanút, de semmit sem mutat bármennyit van statikus tartalom a képen. A tulaj srác folyton aggresszív logós műsorokat nézet vele és semmi.

    Próbaképp adtam neki- kicsit elő jött belőlem a gonosz - mondtam, hogy majd én bebizonyítom, hogy bizony ez is ghostol. Nyomattam neki 4 óra retek klubbot. Elkapcsolva róla, egyből a másik csatornán jött olyan jelenet ahol volt égbolt - és egyszerűen semmi, de semmi sem látszott. Nem hittem a szememnek.... Ehhez képest a VT 50-képes volt a Smart Viera logot - amivel bekapcsolod beghostolni magába kb az első 5 percre. Most értettem meg miért nem értik itt egymást a régi illetve a mostani plazma TV tulajok. Egyszerűen az egyiknél nem ismert jelenség, míg az újabb TV-k e tekintetben használhatatlanok. Pl - ahová ment a VT50- a srác elkezdett Eurosport HD-t nézni a bazi nagy fehér csillagos logoval a jöbb felső sarokban - én már nyúltam is volna a zoom-ért ő meg nem értette. Na persze 5 perc után beghostolta a VT.... mondtam neki - hogy ez így bizony szarrá fog menni napok alatt.

    Kíváncsi vagyok ezek után a VT60-ra. Remélem azért valamit javítottak - pedig én már kezdtem elfogadni ilyennek a plazmát- nem lehet rajta semmi sem 2 percnél tovább mert fél órára ott marad - de most, hogy itt egy G10 nekem - már kicsit máshogy látom.

    Kezdem azt érezni, hogy a pana a hagyományos klasszikus TV irányból elment a végére a házi mozi szerelmesek film megjelenítője felé - mindeközben a panelek hihetetlen precízek lettek, szerintem már egy VT50 is jobb mint az eredeti moziban (legalábbis a feketéje veri a mozit ez tutti) - de másfelől már nem igazán alkalmas a klasszik bambuljunk valami csatornán dologra. Ja , vagy ne adj isten csak menjen a háttérben órákat egy adón, mert kell a háttérzaj. Na erre már semmiféleképpen nem alkalmasak a mai plazmák - de úgy gondolom nem is célja a panának.

    A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

  • Gicz

    addikt

    válasz liszi70 #58025 üzenetére

    A feljebb kinkelt kép az a ditherelést ábrázolja, egyre kvesebb biten kódolódnak a színek, egyre kisebb a palettád amiből árnyalatokat keverhetsz. Igy működik a plazma.

    Hunspikey: az az 1/8000 záridejű géped az redőnyzáras volt? Mert akkor a vakuszinkron időnél rövidebb záridők azok nem "valósak" mert akkor a vakuszinkron idő alatt egy vékony rés fut végig az érzékelő előtt, imitálva a rövid megvilágítási időt. ( rolling shutter effekt.)Tehát a kép alja és teteje között a valóságban vakuszinkronnyi, általában 1/250 sec telik el. Azmeg lassú a plazmához. Központi zár esetén más a szitu, de azok meg eleve nem szoktak gyorsabbak lenni 1/500 secnél

    1/250 sec alatt már rég a nemtokhányadik subfieldnél tart a plazma, egyben kéne lefotózni elektronikus zárral. Dslr-el próbáltam énis 1/8000-rel, tényleg érdekes az eredmény, érdemes mindenkinek látni egyszer, és megérti a subfieldek működését.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák