Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Nashville

    tag

    Szevasztok!
    A leírásaitok alapján az elégedettségi mutató a 20 rugós kategóriában a Linksys WRT320N Wireless-N Gigabit Router felé dőlt nálam. Éppen egy ilyen készüléket szeretnék megrendelni, csak azt nem tudom, hogy milyen wireless adapterkártyát kérjek hozzá, ami ezt a router- t teljes mértékben ki tudja szolgálni. Olvastam a honlapján, hogy az 5 GHz- es tartományban is tud kommunikálni, tehát a kártyát nézve gondolom ezt is figyelembe kell venni. Gondolom, hogy az USB- s adapter, mint lehetőség kilőve.
    Előre is köszönöm válaszotokat!

  • Nashville

    tag

    Utána jártam a dolognak és ezt a kettőt találtam:
    LINKSYS Wireless-N USB adapter 600N
    LINKSYS WMP600N Wireless-N Dual-Band PCI
    USB-s
    PCI-os
    Még 1000 Ft sincs a kettő között, úgyhogy árban mindegy melyiket választom, csak kérdés a hatékonyság. Gondolom a két antennás változat "erejét" azért az a kis USB- s kütyü meg sem közelíti. Ha igen akkor elgondolkodtató, ha a másik asztali PC- n ideiglenesen nem kellene a net, akkor át lehetne dugni a laptopba, amelyikben jelenleg egy kisebb teljesítményű wifi vevő van beépítve. Így ha szükséges akkor a nagyobb "hordozási távolságot" és sebességet a laptoppal is ki lehetne használni.
    Erről mi a véleményetek, valakinek van ez irányú tapasztalata?

    [ Szerkesztve ]

  • Nashville

    tag

    válasz Beri #6446 üzenetére

    Köszi! Úgy látom ehhez a TP-LINK TL-WR1043ND- hez a PCI adapter kártya majdnem fele annyiba kerül. Érdemes inkább ezt a TP- Linket választani van olyan megbízható, hasonló szolgáltatású, mint a Linksys? Úgy látom egy újabb kollega hezitál a két router között. :)

  • Nashville

    tag

    válasz Beri #6449 üzenetére

    Beri lenne még két kérdésem a döntés előtt. Ez az USB port mire használható, házi használatban milyen előnye van? A dd-wrt pontosan mit jelent? Tudom, hogy egy firmware, de mitől jobb a gyárinál? Visszaolvasgattam, de nem kerültem 100%- ban képbe.
    Az már mindenképpen megnyugtató, hogy az adapter lehet más gyártótól is, így legalább ez nem befolyásol.

  • Nashville

    tag

    válasz Beri #6463 üzenetére

    Nagyon köszönöm a minden igényt kielégítő válaszodat, nem is gondoltam volna, hogy a mai nap végére sikerül tető alá hoznom a döntést. Így most már erősen bízom a Linksys- el való nulladik típusú találkozásban, ha már olyan UFO formája van! :)
    További szép estét!

  • Nashville

    tag

    Ma megrendeltem egy Linksys WRT320N router- t, egy hozzá való Linksys WMP600N Wireless-N Dual-Band PCI kártya- val együtt. Holnap érkezik a cucc és mivel még sohasem volt router- em, így nem tudom milyen buktatói lesznek a beállításnak, a titkosítást is erősen szem előtt tartva. Nem tudok olyan jól angolul, de gondolom van valamilyen beállítás varázslója. Nincs valamilyen jó leírásotok magyarul ennek a router- nek a konfigurálásához?
    UPC- s vagyok a torrentezést emiatt sajnos hanyagolnom kell, de néha rövid időre rá szoktam kattanni (olyankor meghal a net, másra használhatatlan). Úgy olvastam, a torrentezésre is be kell lőni a gépest, hogy legalább úgy működjön, mint eddig.
    Találtam egy ilyet kiindulásnak a torrent beállítással kapcsolatban, nem tudom ez mennyire jó: [link]
    Persze a fő kérdés magának a routernek a beállítása, erős biztonsággal.

    [ Szerkesztve ]

  • Nashville

    tag

    Sziasztok!

    Segítséget kérnék egy rendszer normális működtetésében.
    Digi 1000 Internetet kellene megosztanom a következő módon. Most került bekötésre, de még nem végleges a kiépítés.
    Egy három szintes sorházban kellene megosztanom a netet úgy, hogy a földszintre jön be a Digi üvegszálas optikája és ott kerültek elhelyezésre a saját egységeik a kütyü aminek nem tudom a nevét nevezzük kódoló egységnek és a wifis modem, amibe ez a kódoló egység van kötve. A wifis modem elég gyenge képességű a wifi tekintetében viszont vezetékesen hozza a kb. 900- as sebességet. Ezt a rendszert szeretném megtámogatni egy jó routerrel úgy, hogyha nem megfelelő a Wifis net a házban, akkor megnövelném a hatótávot TP-LINK TL-WA860RE típusú repeater- el (ez már adott, ebből van kettő erre már nem költenék) ami tudom gyenge pontja lenne a rendszernek, de eddig is így lett megnövelve a UPC 512- es netje.
    Olvasgattam, hogy Asus RT-AC65P- t ajánljátok ilyen Internethez. Ez az esetemben is jó lenne?
    Elképzelésem szerint így csinálnám, ez szerintetek jó?:
    A Digi a TV-k koax kábelei miatt csak a földszinten tudta elhelyezni a cuccát.
    Az emeletre a lépcsőházba ahol a legstabilabbnak kell lennie a netnek oda tenném az új Routert amit ajánlanátok. Ez csatlakozna a UTP kábelen a Digi Wifis modemjéhez. A földszinten így nem lenne problémás a Wifi jel a Digi modemjével, az emeleten pedig az új routerrel. A tetőtérben, ha nem megy a jel, akkor a Repeatert használnám.
    Kérdéseim:
    1. Ha a tetőtérben nem tartják be a játékszabályokat (esztelen torrentezés) és akadást okoznának a rendszerben, akkor az emeletre kerülő új router egyik portjáról UTP kábellel továbbítanám a netet a repeater helyett egy már meglévő de eddig nem használt Cisco WRT320N routernek a tetőtérbe, ahonnan a problémás lakó úgy használja a kapott netet, ahogy kiosztom az új routerből a Cisconak mondjuk kapna 200- at, így nem zavar senkit.
    Gondolom ez pl az Asus kezelő menüjéből megoldható ugye?
    2. Ha a Cisco- t nem venném be a játékba, akkor meg lehet oldani valahogy azt hogy én osszak ki minden eszköznek sávszélességet? Egyáltalán Wifi- s eszköznek lehet korlátozást beállítani? Ha igen akkor hogyan, a MAC címekkel kell operálnom?
    3. Akkor a kiszemelt Asus RT-AC65P jó választás lenne, vagy valami mást ajánlotok?

    Előre is köszi a segítséget!

  • Nashville

    tag

    válasz Gubek-Einste #75703 üzenetére

    Köszi a választ, igen én is gondoltam, hogy bridge- be teszem a Digit, mert akkor egy kezelőfelületen menedzselhetném a sávszélesség kiosztásokat routerenként persze, ha minden szinten menne egy router. Már sajnálom, hogy a repeater- re kiadták a pénzt korábban, már nem sokkal kellett volna kipótolni és meglennének a routerek, csak hát a kényelem győzött, hogy ne kelljen furkálni kábelcsatornázni. A Cisco- t betesszük oda ahol a problémás felhasználó van az már tuti, aztán a földszintet majd látjuk.
    Még annyi kérdésem lenne, hogy ez az Asus AC65P jó lenne arra is, hogy tartalmakat töltsön le a tulaj (pl. ésszerűen beállított torrentezés is) egy csatlakoztatott USB 3.0- ás winyóra és azt, mint egy szervert használják a tartalom elérésére TV- n, mobilon egyéb kütyün? Vagy erre a feladatra (később tervezett NAS szerver helyett) akkor már inkább ASUS RT-AC66U B1 legyen vagy ezt hagyjam inkább ez más kategória? A torrentezés nem létszükség, de ha megoldható akkor jó lenne, de a filmek és egyéb média tartalmak tárolása és elérése csatlakoztatott külső winyóról fontos lenne, ezt elfelejtettem az előző posztban írni. Hogyan működnek ezek a dolgok?

    [ Szerkesztve ]

  • Nashville

    tag

    Sziasztok!
    Most kezdem újra nézelődni router ügyben. A Wifi 6 megjelenése előtt érdeklődtem utoljára itt, akkor az ASUS RT-AC65P ajánlottátok, ami a telepített helyen tökéletesen működik.
    Mivel nagy fejlődés volt azóta ezért a jövőre is gondolva szeretném kiépíteni a saját itthoni hálózatomat is.
    Két eszközt néztem ki, de jöhet még ajánlat max 50 ezres határig.
    XIAOMI AX3600
    TP LINK Archer AX3000
    Célom:
    Okosotthon kiépítést tervezek, vagyis sok kütyü fog lógni a wifin, továbbá telefonokat tableteket, laptopokat kellene kiszolgálnia kompromisszumok nélkül nagy hatótávon belül. Azt látom, hogy sajnos a Xiaomiban nincs USB port, mert gondoltam, hogy a később tervezett NAS szerverig kihúznám a winyó routerre csatlakozásával a megosztás érdekében.
    Természetesen nem az USB lesz a döntő, ha pl. a Xiaomi annyival jobb.
    Melyiket ajánljátok a kettő közül, vagy esetleg egy harmadikat? :)
    Előre is köszi a segítséget.

    [ Szerkesztve ]

  • Nashville

    tag

    válasz Alex91 #84997 üzenetére

    Ez egy nagyon kompromisszummentes válasz volt nincs pro és kontra. ;)
    Köszi amúgy megnéztem és valóban jónak tűnik. Olvasgatok még róla, mert van mit. Egy kicsit bővebben is érdekelne, ha kifejtenéd.

  • Nashville

    tag

    válasz dkess #85003 üzenetére

    Köszi szépen, megnéztem a linkelt posztodat és a kollegával folytatott kommunikációdat.
    Szeretem mikor így körbe vannak járva a dolgok. :) Nagyon erősen hajlok az AX58U felé. Még olvasgatok a témában, mert egyre több kérdés van ami feljön menet közben.
    Még annyit kérdeznék, hogy ezzel a modellel kivitelezhető lenne az hogy telefonokról fotók szinkronizálódnának a rácsatlakoztatott winyóra, továbbá, ha rámásolok filmeket, zenéket a PC- n keresztül azt a TV- n + mobileszközökön le tudjam játszani wifi kapcsolattal és a harmadik igény pedig a torrentezés lenne. Gondolom ez már túl sok (főleg a torrent miatt) erre már NAS kell igaz? Ha ezeket tudná ha csak lassabb sebességgel is akkor ki tudnám tolni a NAS beszerzését, mert az még sokkal lejjebb van a prioritási listámban.
    Az is nagy segítség lenne, ha linkelnél egy oldalt vagy egy ilyen remekül megírt posztot, hogyha működik ez a három dolog akkor hogyan is kell majd megoldanom. Köszi.

  • Nashville

    tag

    Előzmények: [link1], [link2]

    Szóval akkor a sok olvasgatás után - hogy értsem, hogy miről beszéltek :) - felvázolnám a helyzetet. Nagyjából már összeállt a kép a segítségetekkel, amit nekem írtatok és abból is tanultam, amit másnak is ajánlottatok. Mindenki esetéből lehet tanulni valamit.
    Dkess ez a rajzos segítség különösen tetszett amit csináltál jonnyka87- el. :C .
    Az az igazság, hogy nagyon kevés fórumban tapasztalok ilyen részletekbe belemenő önzetlen segítséget, ráadásul humorosan szép magyar helyesírással.
    Röviden: élmény volt olvasni, sok volt a Ctrl+c Ctrl+v az utóbbi napokban :D
    Tehát akkor a helyzet a következő. Bocs, ha egy kicsit hosszú lesz csak szeretnék egyértelmű lenni.

    A ház amiben lakunk egy téglából épült sorház. Miénk mind a 3 szint, de mi csak a középső szinten lakunk mely 60 nm és itt van a UPC Vodafone szolgáltatói Hitron fekete színű router elhelyezve. Az első emeletről szolgáltatjuk az Internetet, melyet használnak a földszinten, ami 35 nm, a tetőtéren, ami szintén 60 nm. Az Internet 500/22- es. Egy ideig minden szintet kiszolgált a szolgáltatói router az akkori fehér színű Connect box. A tetőtérben az egyik szobában már kevésnek bizonyult a jel, ezért a fenti szint is kapott egy D-Link routert (ez egy gagyi cucc régebbi technológia), ami csak minimális igényeket szolgált ki eddig, ezért azt is le szeretném cserélni a megnövekedett igények miatt.
    Az ajánlásotok alapján az ASUS RT-AX58U AX3000 lenne a befutó, ami a bridge üzemmódba helyezendő Hitron modem után kerülne az 1. emeletre. A tetőtérben lenne egy már meglévő TP-Link WR1043ND - N450 ami eddig nem volt képben, dobozban pihent.
    Ahogy korábban írtam sok kütyü lógna a wifin, mivel okosotthont is tervezek kiépíteni + NAS szerver is a későbbiekben, vannak már laptopok, tabletek, telefonok és TV- k is a neten. A tetőtérben is több eszköz lenne használva és az ott lakó panaszkodik a sávszélességre, persze a D-link biztos gyenge pont.
    Ebből az 500- as netből kellene kigazdálkodni, hogy mindenkinek jusson elég sávszélesség. Gondoltam a portokon keresztüli korlátozást, hogy ne egy szint miatt szívjon a többi, szeretném, ha mindenki elégedett lenne, de ha korlátozok mondjuk max. 150-200 Mbit- et adnék majd a tetőtéri TP-Link-nek, akkor valószínűleg ha egy laptopon Youtube videót néznének akkor pl egy egy másik laptopon egy hálózatos játék már szakadozna. Ez mind csak feltételes mód, mert még nem tudom kipróbálni a hálózatos játékhoz sem értek, hogy mekkora sávszélesség igénye van. Sajnos a Hitront nem lehet ilyen módon konfigurálni.

    Megoldás 1: Megveszem az AX58U- t az 1. emeletre és kipróbálom a tetőtéri 150-200 Mbit- es korlátozással, hogy a TP- Link hogyan muzsikálna. Ha nem megfelelő a korlátozással, akkor megadnám neki a teljes sávszélességet aztán meglátnánk mennyire vágja haza a rendszert idővel, főleg, ha még torrent is menne a hálózaton nálam is és nála is.

    Megoldás 2: Ha a megoldás 1 nem jönne be, akkor a tetőtérbe is kellene egy AX58U ami Mesh hálózatban működne az 1. emeletivel. Az előbb felvázolt használattal nem kellene tartanom amiatt, hogy ez a sok felhasználási mód megakasztja a folyamatos Internet elérést mind a 3 szinten? Annyira jó ez a Mesh?

    Ez a Mesh hálózat rendbe tenné a folyamatos stabil Internet elérést és ebből esetleg még a földszint is profitálna akár sávszélesség, akár jelerősség tekintetében? Oda nem tennék routert ha nem muszáj, ott csak böngészés és videónézés folyik egyelőre. Ott most ez a Hitron szolgáltat nem valami erős sávszéllel wifin, de működik. Ha beszerzem az AX58U- t akkor az adná a wifit oda is vagy ha gyenge lenne akkor oda elég lenne a D-Link a lakrész mérete miatt.
    A Mesh- nek az a része még nem annyira világos, hogy 2 AX58U- val mit várhatok ezen a három szinten.

    Szóval a kérdés, hogy mi várható az 1. és 2. megoldás esetében és hogy ti mit javasoltok hogyan lenne érdemes kiépíteni a rendszert milyen router megoldásokkal, portonkénti szabályozással vagy anélkül.
    Köszönöm, ha idáig jutottál az olvasásban. :R
    Előre is köszi a segítő válaszokat. Ma este szeretném megrendelni legalább az egyik AX58U- t, a tanácsoktól függően.

  • Nashville

    tag

    válasz Alex91 #85177 üzenetére

    Igen van, az 1. Emeletről mindkét irányba. A Tetőtér felé Cat6, a Földszint felé Cat5e.

  • Nashville

    tag

    válasz Alex91 #85181 üzenetére

    Értem, azért is lenne a 2- es Megoldási lehetőség, ha a Mesh annyira jót tesz, hogy a felhasználói igényeket úgy ki tudná úgy szolgálni, hogy egy sávszél igényes hálózatos játék vagy torrentezés nem okozna olyan mértékű lassulást a rendszerben, ami élvezhetetlenné teszi a többiek Internetezését, pl videochat megszakadását, akkor lehetne ezen a Mesh hálózaton az összes szint. Ha a Mesh nem erre való (azért Mesh megértésének még csak a felszínét kapargatom) akkor maradna a szétosztás.
    Az 1. Megoldás a szétosztás lenne korlátozással viszont ha a Mesh kiszolgálná az igényt, akkor feleslegessé tenné a korlátozást ami a tetőteret érintené.
    Lehet kicsit bonyolult amit akarok. Érdekel a faék egyszerű biztos megoldás is, lehet túl sokat olvasgattam azért ez a bonyolítás. :DDD

    Szerk: közben látom dkess is válaszolt.

    [ Szerkesztve ]

  • Nashville

    tag

    válasz dkess #85185 üzenetére

    Nagyon szépen köszönöm az elmélkedést és a segítséget. Teljesen jól értelmezted a jogviszonyokat a házunkban. :)
    A válaszod utolsó bekezdése a Non-plus ultra lesz valószínűleg a megoldás. Akkorát nevettem mikor olvastam, mert ez lett volna a 3. Megoldási lehetőség :K , csak először hallani szerettem volna a bonyolultabb megoldásokat.
    Szóval megerősítettél ebben az irányban, de azért nagyon tanulságos volt a #85182 posztod is.
    Rendelem is az Ipon- ból az AX58U- t, úgy látom ott a legkedvezőbb úgyis megyek BP- re hétfőn.

  • Nashville

    tag

    válasz dkess #85187 üzenetére

    Így van sajnos megvan kötve a kezem, mert más társaság nem szolgáltat az utcánkban csak a Telekom valami ósdi szóra sem érdemes netet. Van a Vodafone- nak is már ezres nete, de a szerelő azt mondta, hogy inkább hagyjuk ha békét akarunk. ;] Ezzel az 500- as nettel is sok a baj a covid óta, mindig elmegy valahogy a jelszint, egy jó párszor rendbe kellett már rakatni velük. Korábban is max. 384 volt (3 éve alkunk itt ez volt a plafon), ma viszont mértem 510- et is szóval valamit csináltak. Egy fiatal lelkes srác cserélt ki egy egységet az utcai hengeres dobozban, azt mondja olyan egység volt belerakva ami TV- hez való, nem Internethez. Atyaég!!! :Y Mióta megcsinálta a srác azóta szuperjól működik, csak maradjon is így.

    Hehehe az okosotthon csak tisztességes dologra lenne használva. :)
    Az egész ház fűtését szeretném racionalizálni a szobák hőmérsékletének és páratartalmának monitorozását oldanám meg, hogy hol szükséges beavatkozni, melyik helyre legcélszerűbb rakni a termosztátot, hogyan a leggazdaságosabb, hol van esetleg egy penészesedés veszély, amire a páratartalom utalna. Mivel a tetőtérben van a kazán azt is jó lenne "látni" valahogy. Aztán, ha valami miatt lekapcsol a kismegszakító akkor küldjön értesítést a telefonomra, hogy tudjak intézkedni a visszakapcsolás érdekében, hogy ne olvadjon le a hűtő ha senki sincs itthon, továbbá lenne vízkilépés érzékelő, melyre lehetne akciótervet kiépíteni, vagy értesítéssel vagy egy olyat is olvastam valahol korábban, hogy egy főcsap elzáró szerkezet elzárná a vizet a házban. A többi okosotthonos dolog már a mi szintünkön belül dolgozna egy kis Alexával megspékelve, világítás- , zenék vezérlése, klíma vezérlés és más egyéb ami még jön, ahogy elkezdem beleásni magam abba a témába is.

    Ezek miatt kell a stabil, nem szakadozós Internet.

  • Nashville

    tag

    válasz dkess #85182 üzenetére

    Végül sikerült megvásárolni az éjszaka az ASUS AX58U- t, nagyon bízom ebben a routerben. Mire megérkezik szeretnék előkészülni, hogy a beüzemelés már zökkenőmentes legyen. Csak két lépés választ el a kiépítésig, ha meglesz a router.
    1. Lépés: ebben a Hitron routerben nem találom a bridge beállítási lehetőséget, a fehér színű Connect Box- ban ott volt a lehetőség, régebben át tudtam állítani mikor a TP-Link is üzemben volt pár éve. A szolgáltatótól kell ezt kérni vajon?
    2. Lépés: Mielőtt még megszületik az igény a másik előfizetésre addig is a TP-Linket beállítanám annak megfelelően amit írtál Router módban. A feltöltést nem piszkálnám akkor és a letöltésnek akkor elég lenne 150-200, ha jól értelmeztem a példádat?

    Amikor ezt írtad "Persze, ha használna valamit amit zavarna a dupla NAT" itt mire gondolsz? Milyen tevékenységet zavarna a dupla NAT?
    Még egy utolsó kérdés, amikor azt írtad, hogy "ne dugdozza át a bejövő UTP -t a fenti router LAN portjába …" itt arra gondolsz, hogyha az 1- es csatiban csatlakozva adtam át, akkor ne dugja át a 2, 3, vagy 4- es csatiba?

Új hozzászólás Aktív témák