Keresés

Hirdetés

  • Filléres Redmi érkezett

    ma Az A3x nem kapott nagy bemutatót, egyszer csak felbukkant.

  • Read Only Memories: Neurodiver teszt

    gp A 2064 folytatása négy teljes évet csúszott a legelső tervekhez képest – a jövő transzhumanista világa még mindig roppant érdekes, a történet azonban már nem robotok, hanem agybúvárok körül forog.

  • Retro Kocka Kuckó 2024

    lo Megint eltelt egy esztendő, ezért mögyünk retrokockulni Vásárhelyre! Gyere velünk gyereknapon!

Új hozzászólás Aktív témák

  • M@trixfan

    addikt

    válasz Pety #3043 üzenetére

    Automobil kiállításon beültem egy Nagy Lexusba és a Mark Levinson Hi FI valami fantasztikus jazz élményt nyújtott több csatornán. Kicsit kerestem az állam a földön annyira fantasztikus zenei élmény volt :R Valószínű jó lehet az új Passat-ok Dynaudio hangrendszere is. Látatlanba is nagyobb bizalmat szavazok neki mint a csicsás tuningmárkáknak. Puffognak óriási hangyomással, de nem túl zeneiek. Mondjuk leginkább a hangszóró illesztésével lehet a gond ezeknél.

    twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

  • Daneeka

    senior tag

    válasz Pety #3043 üzenetére

    Ilyeneken én is gondolkodtam egyszer, hogy ahol bazi nagy rázkódást, hőingadozást kell elviselnie a hangszóróknak ott azért nem lehetnek valami high-end hangcuccok. Gondolom a belső tér alakja is messze van az ideálistól.
    Egyáltalán van érteleme autóhifire költeni? Ebböl a kérdésből észreveszitek, hogy nem igazán vagyok jártas a témában de pl: mennyi pénzből hozható ki egy olyan autós hangcucc ami mondjuk megüti egy Sennheiser CX300 színvonalát? (itt arra gondolok, hogy hallott hangminőségre, érzésre)

  • #93448704

    törölt tag

    válasz Pety #3043 üzenetére

    Egyetéretek, hogy egy autó nem a zene hallgatásra megfelelő hely, mert nekem az autóban a zene csak háttérzene, hiszen az elsődelges dolog, hogy eljutok vele A-ból B-be. A zene hallgatása nekem ennél többet jelent. Aki beül az autóba csak azért, hogy zenét hallgasson és kikapcsolódjon annak lehet ez mást jelent.
    Abban viszont nem értek egyet, hogy bármilyen torzítási és egyéb paraméter meghatározná egy rendszer jóságát/rosszaságát, kivéve a különlegesen rossz értékeket, pl.: nagyon nagy torzítás. Eddig még nem találtak ki olyan egzakt mérhető paramétert/paramétereket, ami alapján eldönthető lenne, hogy mi szól jól és rosszul, és ehhez még adjuk hozzá a környezeti hatásokat + az aktuális pszichikai/fizikai állapotunkat és máris egész máshol tartunk a jó és rossz megítélésében.
    Érdekes dolog ,hogy egy régi >0.5% torzítású, alapjáraton hallható alapzajos erősítő, amiben egyetlen integrált áramkör sincs (még a tápegységben sem), olyan természetes muzikális élményt tud nyújtani, mint nagyon kevés egyéb erősítő.
    Ahány ember annyi szokás, annyi igény, szerintem a legjobb út, ha minél több rendszert meghallgatunk és ez alapján döntünk, nem pedig számok alapján.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák