Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nesh_019

    senior tag

    válasz Plata #640 üzenetére

    Milyen típusú VRR érhető el?
    Mint mindig, most is vannak versengő VRR-formátumok, amelyek a fölényért versengenek.
    Létezik a „standard” VRR HDMI-n keresztül, valamint a VESA Adaptive Sync technológiája a DisplayPort-kompatibilis monitorokhoz. De valójában ez a csata az AMD és az Nvidia között a FreeSyncés a G-Sync VRR-megvalósításaiért folyik.
    Mindkettő célja ugyanaz, vagyis a szakadás, a késés és a dadogás csökkentése, és mindkét vállalat különböző funkciókkal rendelkező VRR-szinteket kínál.

    AMD
    FreeSync – a belépő szintű verzió csökkenti a szakadást és a késleltetést.AMD FreeSync Premium – támogatja a 120 Hz-et 1080p és nagyobb felbontás mellett, így a képernyők másodpercenként akár 120 képet is képesek megjeleníteni, ami kétszer annyi, mint egy normál 60 Hz-es kijelzőn. Ez lényegesen egyenletesebb mozgást eredményez.AMD FreeSync Premium Pro – mindent, amit fent említettünk, támogatja, de hozzáadja a HDR-támogatást is a jobb tónusleképezés és az alacsonyabb késleltetés érdekében mind az SDR, mind a HDR játékokban. A Samsung NeoQLED tévéi az elsők, amelyek támogatják ezt a verziót.

    Nvidia
    G-Sync kompatibilis – a belépő szintű verzióhoz nem kell Nvidia grafikus kártyát/processzort használni, de jóváhagyó bélyegként szolgál, hogy a kijelző „alap” változó frissítési sebességet biztosít, valamint szakadásmentes a látványvilág.G-Sync – a tévék által jelenleg leginkább támogatott verzió. Ez teljes frissítési gyakoriságot biztosít, ahol támogatott (120 Hz-ig).G-Sync Ultimate – mindent, amit fent említettünk, HDR-támogatással, jobb színteljesítménnyel és „ultraalacsony” késleltetéssel rendelkezik.
    Jelenleg a VRR-támogatás gyakrabban található a prémium készleteken, de kezd megjelenni az olcsóbb modelleken.

    Csak az káromkodik aki nem tudja szavakba önteni amit gondol.

Új hozzászólás Aktív témák