Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • peppa

    tag

    válasz ViZion #9 üzenetére

    Az 50. G7 Summit résztvevők: [link]

    Értem én ezt a pápa ellenességet, de számomra a résztvevők semennyivel nem hitelsebbek semmilyen szinten. Nem értenek az AI-hoz, saját érdekek mentén járnak el, a legkevésbé sem állítható, hogy a saját házuk táján rendbe lennének a dolgaik.

    Szerintem ez nem egy AI technológiai vita lesz, hanem szemlélet egyeztetés, amibe szerintem kifejezetten hasznos eltérő nézőpontokat bevinni, szimpátiától függetlenül.

  • peppa

    tag

    válasz Dilikutya #15 üzenetére

    Nincs emmilyen egyházi kötődésem, de szerintem az egyház egy szervezet, ami konkrét emberek vislet dolgaihoz köthető, a vallás pedig nem. Bárki lehet vallásos, úgy hogy semmi köze sincs semmilyen egyházhoz. A fanatizmust, szektásodást az emberek hozzák létre, nem maga a vallás, bár biztos van olyan is ami ezt maga erősíti. Van olyan felekezet, akik nem szektásodnak, nyitottak és jó velük beszélgetni és vannak akik beszűkültek és elutasítóak mindennel ami eltér a véleményüktől.

    Csak azt akartam kiemelni, hogy nem maga a vallás alakítja ezt a buborékot, hanem bizonyos emberek. Amíg valakinek nincs tapasztalata pl.: istenekkel, meg angyalokkal, addig nem állíthatja tényként, hogy léteznek és azt sem, hogy ez valóság torzítás. Ugyanez nem igaz a lapos földre és az összes ilyen agymenésre, amiről van tapasztalatunk és biztosan tudjuk, hogy nem igaz.

  • peppa

    tag

    válasz syberia #29 üzenetére

    Azt gondolom, hogy az állításaid azon alapulnak, hogy a Mesékben / Vallási könyvekben leírtak nem egyeztethetőek össze azzal, amit a kinti világban józanul tapasztalunk. A gyerek is előbb utóbb azt tapasztalja meg, hogy a mese nem történhet meg így a világban, pont, mint mi a felnőttként a bibliával. Egy gyereknek épp abban a korban amikor ez bekövetkezik, a külső fizikai világot kell felfedeznie és azzal bizony nem fog egyezni a mese.

    Régóta foglalkoztat a téma, 10+ év megfigyelései vannak benne.

    Ez a viszonyulás addig a pontig állja meg a helyét, amíg valaki a külső, objektív, fizikai világra vonatkoztatja a meséket és valllási írásokat, tényleges aranyesőre és vizenjárás csodájára gondol.
    Ez egy világnézeti, fogalmi csapda, méghozzá a materialzmus csapdája, mert mindent oda képzelünk már el, az anyagba és azanyagban ható erőkrbe, energiákbe, egyéb fizikai folyamataiba. Ezen kívül egyre nehezebbé válik bármit is elképzelni.
    Felnőtteknél a józan tábort taszítja a megmagyarázhatatlan csoda, a hívő tábor pedig a csoda nélkül (ha mondjuk cölöpökön járt volna) lehet, hogy nem is tudna hinni a jelentőségében.

    Szerintem csak olyan valaki segíthet ennek feloldásában, akinek saját tapasztalata van ezekről a nem fizikai dolgokról, nem pedig gondolatai. Amit mondani fog erről, az jó eséllyel nehezen lesz értelmezhető kitartás, a korábban tapasztaltaktól átmenetileg elvonatkozatni képes, tiszta gondolkodás és jószándék nélkül.
    Sok ilyen ember és írás létezik, pl.. Goethe, akinek ma nagyon nehéz megérteni a természetmegfigyeléseit, vagy éppen a színtanát, amire a legbüszkébb volt.

Új hozzászólás Aktív témák