Esőben is van új hardver

Játékosoknak



A cikkben közölt árakat nagykereskedelmi (áfa és kiskereskedői haszon hozzáadásával) és kiskereskedelmi partnereink listái alapján képeztük. A bemutatónkban szereplő termékek – többek között – a nagykereskedelmi partnereink weboldalain feltüntetett kiskereskedésekben vagy kiskereskedelmi partnereinknél vásárolhatóak meg. A számítástechnikai termékekre a legtöbb esetben 2 év garancia vonatkozik, az eltérő garanciaidőket külön közöljük.

Múlt héten az Asus ROG monitorainak kínálatában néztünk szét, most bemutatjuk a hozzájuk illő ROG grafikus kártyákat. Abszolút csúcsmodellekről van szó, melyek a mindenkori legerősebb GPU köré épülnek, ezt most éppen az NVIDIA szállítja. Az Asus ROG Poseidon GTX 980 Ti különlegessége a kombinált hűtés: nem csak levegővel, hanem folyadékkal is hűthető. Nyilván, egy ilyen megoldásnál egyből a tuningra kell gondolni, ezt fejlett, tízfázisos áramellátó részleg segíti. A GPU órajelét 1000/1075 MHz helyett 1114/1203 MHz-re állították. Alaposan megkérik ennek a brutális fenevadnak az árát, közel 250 000 forintba kerül. Aki esetleg beéri szerényebb izomgéppel is, annak érdemes megnéznie a Ti utótag nélküli ROG Poseidon GTX 980-at, ami ugyanazt a vízhűtéses blokkot kapta. Teljesítménye persze szerényebb, viszont 194 300 forintért hazavihető.

Az abszolút csúcsot az Asus ROG grafikus kártyák között a Matrix GTX 980 Ti jelenti. Ennek a modellnek ugyan csak sima léghűtése van, de ventilátorait az extra légszállítást figyelembe véve tervezték. Mondjuk valószínű, hogy ennek ellenére is lekerül majd róla a hűtés, hogy átadja a helyét folyékony nitrogénes tartálynak, ugyanis ezt a kártyát extrém tuningrekordok megdöntésére tervezték. Áramellátó részlege nem kevesebb mint 14 fázisos, és felszerelték memória-kiolvasztó funkcióval is. Utóbbi azért fontos, mert nélküle a megfagyasztott GPU körüli RAM túl alacsony hőmérsékletre hűlne, ahol már nem működik rendesen. A ROG Matrix GTX 980 Ti grafikus kártyáért közel 260 000 forintot kell kifizetni.

Bár a FreeSync-támogatás miatt elsősorban Radeonokhoz ajánlott, akár a fenti GeForce-okkal is meghajthatjuk az LG 34UC98-as monitort. Kellenek hozzá a grafikus lóerők, mert a 34 hüvelykes, 21:9 oldalarányú, tehát extra széles kijelzőn 3440x1440 pixel sorakozik. További különlegessége, hogy villogásmentes háttérvilágítású IPS panelje hajlított. Jó alaposan megrakták csatlakozókkal, van rajta egy DispalyPort, két HDMI, két Thunderbolt és két USB 3.0 aljzat, illetve 3,5 mm-es jack hangkimenet is. A szokásosnál komolyabb, hétwattos Maxx Audio hangszórókkal szerelték fel, ára pedig három év garanciával 297 200 forint.

Játékosoknak való a Genius Scorpion K9 billentyűzet is. A membrános rendszerű gombok sorait úgy alakították ki, hogy az alsó hármat kis ívben megemelték, ami kényelmesebb használatot biztosít. A felső sor fölé összesen tizennégy extra gombot tettek, így Fn váltó nélkül, gyorsan elérhető számos alap alkalmazás, hengerőszabályzó és médialejátszó programok vezérlése. A játékosok a hét színben változtatható és állítható intenzitású világításnak örülnek majd, de a 19 leggyakrabban használt gomb anti-ghosting képessége legalább ilyen hasznos. A Genius Scorpion K9 billentyűzet 6500 forint környékén vásárolható meg.

MSI alaplapok

Egy csokor, játékosoknak szánt LGA1151 foglalatos, tehát Skylake processzorokhoz való MSI alaplappal frissítette termékkínálatát a Foramax Computers. A legolcsóbb, bár három év garancia mellett 44 670 forintos árával filléresnek egyáltalán nem nevezhető a Z170 Krait Gaming alaplap. Fekete nyomtatott áramkörét fehér festéssel és komponensekkel dobták fel, tényleg mutatós lehet például egy fehér házban. Az LGA1151 processzorfoglalat mellé négy DDR4 RAM-ot kezelő aljzatot telepítettek, és a közelben található a teljes hosszúságú M.2 SSD foglalat is. A több grafikus kártyás technológiák közül az SLI és a CrossFire is szóba jöhet legfeljebb három kártyával. Hat SATA és egy SATA Express csatoló várja az adattárakat, hátul négy USB 3.0 port sorakozik, alaplapi tűsorral még kettőt iktathatunk be.

Szinte pontosan ugyanennyibe, három év garanciával 44 880 forintba kerül az MSI Z170A Tomahawk modell. Itt hagyományos, vörös-fekete gamer dizájnt kapunk egy kis fehérrel megbolondítva. Megjelenésbeli érdekesség az alaplap hátuljára forrasztott vörös LED-ek sora, melyek fénye így az alaplap alól dereng. A Kraitnál eggyel kevesebb, tehát két hosszú PCI Express foglalata van, és csak az AMD-féle CrossFire dupla kártyás megoldást támogatja. USB portjai viszont 3.1 Gen2-t támogatnak, fizikailag viszont a friss Type-C helyett maradtak a hagyományos (A) USB formátumnál. Ugyan SATA Express csatlakozója nincs, de a sokkal hasznosabb M.2 SSD foglalatot megtaláljuk rajta.

Még egy fokozattal komolyabb darab az MSI Z170 Gaming M3 modell. Alapfunkcióiban, elrendezésében és színben is hasonlít a Tomahawkhoz, viszont a fehéret kihagyták belőle. Ezúttal is kapunk hátsó LED-eket, két hosszú PCI Express foglalatot CrossFire támogatással, M.2 aljzatot és egy jó adag USB 3.1 csatlakozót Type-A végződéssel. Továbbfejlesztették viszont a hálózati részt, amit itt játékra optimalizált Killer E2400-as adapter jelent. A hangnál is gondoltak a gamerekre, a francia Nahimic fejlesztői segítségével olyan szoftvert készítettek, ami a játékos mikrofonnal felvett hangját dinamikusan igazítja a környezethez, így ordibálásunkkal nem hozzuk majd a frászt csapattársainkra. MSI Z170 Gaming M3 három év garanciával 47 950 forintba kerül.

Tovább bővíti az extrák arzenálját az MSI Z170 Gaming M5. Itt már nem egy, hanem két M.2 SSD foglalatot kapunk, hosszú PCI Express csatlakozóból pedig három áll rendelkezésre, és a CrossFire mellett az SLI-t is támogatja. Érdekes különlegesség, hogy a két, várhatóan legtöbbet használt PCI Express x16 foglalat műanyagját extra merevítéssel látták el, hogy ellenálljon a gyakori kártyacserélgetésnek. További fejlesztéseket eszközöltek még tuning terén, kapunk USB Type-C és SATA Express csatlakozó, így az MSI Z170 Gaming M5 vételára 59 800 forintra mászott fel.

Akciós memóriák

Memória is kell a fenti alaplapokba, amit most a PCX.hu-nál érdemes megnézni, ugyanis erre a hétre RAM akciót hirdettek: minden, ebbe a kategóriába tartozó terméket 15%-kal olcsóbban adnak. Az előző oldalon bemutatott MSI alaplapok DDR4-et esznek, akár 4 x 16, tehát 64 GB-ot. Természetesen ebben a szegmensben is a Kingston és a hozzá tartozó HyperX márka a legerősebb, illetve rengetegféle Corsair megoldást találni. Szerencsére az árak úgy alakultak, hogy egy alapszintű, 2 x 4 GB-os HyperX Fury szett, ami DDR3-ból nagyjából 12 000 forint, DDR4-ből is csak egy ezressel drágább.

Igazi egzotikumokat találtunk a GeiL kínálatában. A White Dragon például fehér nyomtatott áramkörével hívja fel magára a figyelmet, amin aranyszínű sárkány tekeredik. A 2 x 4 GB-os DDR4-2400-as White Dragon készletért nagyjából húszezer forintot kérnek. Komolyabb tuninghoz van 2 x 4 GB-os DDR4-3000-es csomag, aminél még a memóriamodulokat is fehérre festették, ráadásul ez a szett is megkapható 21 000 forint alatt.

Az előző generációban, tehát DDR3-nál fekete volt még a sárkány, ott Black Dragon kapható például 2 x 4 GB-os DDR3-1600-as kiszerelésben 15 000 forint környékén. Akad azért itt is fehér színű GeiL modell, ha arra lenne szükség, például az EVO Potenza sorozatban, 2 x 4 GB DDR3-2133-as kiszerelésben, nagyjából 24 500 forintos áron.

Friss memóriamárka a Klevv, mely még csak néhány hónapja érhető el a hazai piacon. Az uralkodó, agresszív bordás trend helyett a visszafogottabb színekre és vonalvezetésre szavaztak, amikor a hőleadók megtervezése sorra került. A szürke bordás Neo széria 2 x 8 GB-os DDR3-1600-as változata például megközelítőleg 23 000 forintot kóstál. Nem sokkal, hozzávetőleg kétezer forinttal drágább a Klevv Genuie 2 x 8 GB DDR3-2400 csomag, ahol a szálcsiszolt fekete borda tetejére ezüst betétben fehéren világító LED-eket szereltek.

Notebookok

Újabb Skylake-alapú processzort használó modellel bővült a Fujitsu hazai notebookkínálata. A japánok értékesítésének több mint egyharmadát kitevő Lifebook E7 sorozat 15,6 hüvelykes tagjáról, a Lifebook E756-ról van szó, melyet felszereltek minden vállalati extrával. Van dokkolója, ujjlenyomat-olvasója, SmartCard olvasója, optikai meghajtója második merevlemezre vagy akkura cserélhető, burkolatának jelentős része fém. Szerencsére a kijelzőnél sem spóroltak, 1920x1080 pixeles, matt felületű IGZO panelt kapott. Az Intel Core i5-6200U processzorral, 8 GB memóriával, 256 GB-os SSD-vel és FreeDOS operációs rendszerrel ellátott összeállítás csöppet sem olcsó, 365 790 forintba kerül.

Az Acernél az otthoni felhasználásra szánt Aspire család alappillére, a V3-as futott be új, hatodik generációs Intel processzorral. A 13,3 hüvelykes Aspire V3-372 egyelőre fehér színben kapható csak. Gépháza valamivel vékonyabb két centiméternél, így optikai meghajtó nem fért bele, akkumulátora viszont egészen korrekt méretű, 48 wattórás. Az alapmodell kijelzője 1366x768 pixeles, TN+film paneles, de van Full HD-s IPS-es opció is, mindkettő felülete matt. A Core i5-6200U processzorral, 4 GB memóriával, 1 TB-os merevlemezzel, alap kijelzővel és FreeDOS operációs rendszerrel felszerelt konfiguráció 179 890 forintot kóstál, de érdemes megvenni inkább a 199 890 forintosat, annak ugyanis 8 GB memóriája és Full HD-s, IPS paneles kijelzője van.

A Lenovo AMD-vonalon frissített. Az IdeaPad G51-35-ös alapszintű, 15,6 hüvelykes notebookokban az AMD tavaly tavasszal bemutatott, Carrizo-L családjába tartozó, A6-7310 SoC APU dolgozik. A lapkának négy processzormagja van, melyek 2,4 GHz-es órajelen dolgoznak, a Radeon R4-es grafikus alrendszer 128 számolóegységet tud felmutatni 800 MHz-es maximális órajellel. A két modul között megosztott rendszermemória egy darab, 64 bites csatornával rendelkezik. A chip a 12-25 watt közötti TDP fogyasztási osztályba tartozik, tehát akkor sem kell túlzottan visszavennie az órajeléből, ha a CPU- és a GPU-részleg is komolyabb terhelést kap.

Az IdeaPad G51-35-ben viszont inkább biztosra mentek, az 1366x768 pixeles kijelző meghajtására különálló Radeon R5 M330-at is bevetettek 320 számolóegységgel és 2 GB saját memóriával. Az AMD A6-7310-zel, 4 GB memóriával, 500 GB-os merevlemezzel, négycellás akkumulátorral és FreeDOS operációs rendszerrel ellátott konfiguráció már 114 999 forint ellenében hazavihető. A 124 999 forintos összeállításba 8 GB-os SSD-vel gyorsított, 1 TB-os merevlemez került.

rudi

Azóta történt

Előzmények

  • Újdonságok, akciók a hazai piacon

    Gamer monitorok, konfigurációk, okosórák, tápegységek és sok más érdekesség a Hazai Pályában!

  • Laza tél, friss hardver

    Többek közt XFX grafikus kártyákat, Skylake-es konfigurációkat, okos eszközöket és hangszórószettektet mutatunk a hazai kínálatból.

  • Új vasak január végén

    Processzorakciót, Wi-Fi-s és okos eszközöket, monitorokat, notebookokat és más érdekességeket mutatunk a hazai boltok terítékéről.

  • A hardverpiac nem alszik téli álmot

    Hűtéseket, házakat, tápot, adattárolókat, monitorokat és érdekes notebookokat gyűjtöttünk össze.

Hirdetés